در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی در زیرسازی راه‌آهن مراغه - ارومیه


  اعتبار در نظر گرفته شده برای امسال ۱۲۵ میلیارد تومان است که ۴۳۲ میلیارد تومان آن هزینه نشده است و مطالبات کل طرح نیز ۳۰ میلیارد تومان محاسبه شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از راه‌آهن مراغه - ارومیه گفت :‌ هم اکنون پیشرفت فیزیکی کل طرح به ۸۲ درصد رسیده و کمتر از ۱۲ کیلومتر از عملیات ریل‌گذاری این خط باقی مانده است .

  خیراله خادمی افتتاح این خط ریلی را موجب اتصال استان آذربایجان غربی به استان‌های آذربایجان شرقی ، زنجان ، قزوین و تهران دانست که موجب رونق و توسعه اقتصادی مردم منطقه می‌شود .

  وی از اتمام عملیات ریل‌گذاری این محور در آینده ای نزدیک خبر داد و تاکید کرد : حدود ۱۲ کیلومتر تا پایان عملیات ریل‌گذاری این محور باقی مانده است .

  خادمی از پیشرفت فیزیکی ۸۲ درصدی طرح خبر داد و اعلام کرد : هم اکنون زیرسازی مسیر اصلی راه‌آهن مراغه - ارومیه با پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصد و مسیر مهاباد - نقده با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی مراحل پایان کار را طی می‌کند .

  معاون وزیر راه و شهرسازی اعتبار طرح را طبق موافقتنامه ۸۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود :‌ اعتبار در نظر گرفته شده برای امسال ۱۲۵ میلیارد تومان است که ۴۳۲ میلیارد تومان آن هزینه نشده است و مطالبات کل طرح نیز ۳۰ میلیارد تومان محاسبه شده است .

  مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با اشاره به ۱۱ دستگاه گالری به طول هزار و ۷۵۲ متر در این مسیر خاطرنشان کرد : در مسیر راه‌آهن مراغه - ارومیه همچنین ۱۰۸ دستگاه پل بزرگ به طول ۲ هزار و ۳۰۰ متر طراحی و اجرا شده است .

  بزودی ؛ بهره‌برداری از ایستگاه راه‌آهن ارومیه

  وی همچنین در این سفر از روند عملیات اجرایی ایستگاه ارومیه بازدید کرد و در این خصوص اظهار داشت : ایستگاه تشکیلاتی ارومیه به عنوان بزرگترین ایستگاه راه‌آهن محور مراغه - ارومیه با زیربنای حدود ۱۶ هزار و ۶۰۰ مترمربع با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های ایستگاه‌سازی در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار در دست ساخت است . فاز اول ایستگاه راه‌آهن نقده و ارومیه با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد در مراحل تکمیل برای بهره‌برداری است و به زودی سوت قطار در ایستگاه شنیده می‌شود .

  خادمی در انتها از احداث ایستگاه ارومیه در داخل شهر خبر داد و عنوان کرد : ‌طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پس از افتتاح ایستگاه فعلی ، یک ایستگاه صرفا مسافری در داخل محدوده شهری و جنب پایانه مسافری برون شهری در شهر ارومیه احداث خواهد شد .
  مطالب مرتبط

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  نیاز به ساخت ۱۵ هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه جدید در کشور

  نیاز به ساخت ۱۵ هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه جدید در کشور

  میزان اعتبارات و منابع موجود دولتی به هیچ وجه جوابگوی نیاز ساخت طرح‌های راهسازی اعم از اصلی ، بزرگراه و یا آزادراه در کشور نیست . سالانه تنها در بخش بزرگراهی رقمی افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال نیاز است .

  |

  نظرات کاربران