در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کاهش ترافیک جاده ای البرز با افتتاح آزادراه تهران - شمال


  استان البرز به لحاظ قرار گرفتن در کریدور شمال - غرب و شمالی کشور همچنین شرایط خاص توریستی با دارا بودن محورهای متعدد ترانزیتی و پروژه های در دست ساخت قابل توجه زیر ساختی در حوزه راه همچنین طرح های حمل و نقل جاده ای نیازمند توجه ویژه بیش از گذشته از سوی مسئولین ملی است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد : با توجه به آمار راه‌های کشور حدود ٤٥ درصد از اعتبارات مورد نیاز به صورت ملی و حدود ٥٥ درصد استانی حداقل معادل ٣٥٠٠ میلیارد تومان باید تامین گردد تا بتوان امر راهداری مناسب و به موقع  را انجام داد .

  مهندس داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان در این مراسم با تاکید بر اولویت برنامه ها و اقدامات ایمنی در راههای کشور اظهار داشت : عملیات ایمن سازی راههای برون شهری از فعالیت ها و ماموریت های اصلی راهداری کشور است و ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها در سراسر کشور به این امر اهتمام جدی دارند .

  وی با ابراز امیدواری از اتمام پروژه های زیرساختی در استان البرز و گشایش گره‌های ترافیکی استان گفت : قطعا با اتمام عملیات آزاد راه تهران - شمال بخش مهمی از حجم ترافیک جاده ای استان کاسته می شود .

  کشاورزیان با تاکید بر مسئولیت نگهداری تمامی راههای کشور توسط ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ، تصریح کرد : تامین اعتبار نگهداری از راههای شریانی توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و اعتبارات مربوط به راههای غیر شریانی از محل اعتبارات استانی می باشد و استان البرز با توجه به حجم جمعیتی و تراکم راهها نیازمند توجه بیشتری از سوی استان می باشد و به همین سبب سازمان نیز برای  محور های شریانی چون  تهران - کرج ، کرج - قزوین ، کرج - چالوس و کرج - اشتهارد توجه لازم را دارد .

  وی عملیات راهداری را مستمر و جاری دانست و خاطر نشان کرد : نیروهایی که در این حوزه خدمت و تلاش می نمایند ، الزاما از محل جاری باید حقوق و دستمزد دریافت نمایند که در حال حاضر این امر با مشکلاتی روبرو و مواجه است .

   

   

  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ، استان البرز را در حوزه حمل و نقل فعال و با ظرفیت قلمداد کرد و گفت : از مشکلات مهم شهر کرج با توجه جمعیت و شرایط افلیمی که دائم ساکنان استان در حال سفر به اقصی نقاط کشور هستند ، نداشتن پایانه مسافربری مناسب است و لازم و ضروری است مکان یابی جدید در چند نقطه از شهر با همکاری ادارات کل راه و شهرسازی ، راهداری و حمل و نقل جاده ای و تشکلهای صنفی مسافری و با مساعدت مقامات استانی انجام شود .  

  وی اجرای طرح شبکه سیر مسافربری را از برنامه های مهم سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برشمرد و ادامه داد : استان البرز در این زمینه دارای ظرفیت خوبی است و می تواند چندین شرکت توانمند و مرکزی را در استان دائر و در سراسر کشور نمایندگی یا شعبه نیز داشته باشد.

  کشاورزیان در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد نظم و انظباط صدور بارنامه های حمل و نقل کالا در کشور را مهم خواند و تاکید کرد : با توجه به افزایش قانونی اخیر  سهم دولت از ٣ به ٤ درصد از محل صدور بارنامه ها لازم است همکاران در حفظ حقوق و منافع ملی بیش از گذشته نظارت و کنترل جدی داشته باشند .

  بر اساس این گزارش خسرو ارتقایی معاون امور عمرانی استانداری البرز نیز در این مراسم با تقدیر و قدردانی از تلاش راهداران که با وجود پاره ای از مشکلات و تنگناها با تمام توان به انجام وظیفه و حفظ و نگهداری از سرمایه های ملی  مشغول هستند تصریح کرد : استان البرز به لحاظ قرار گرفتن در کریدور شمال - غرب و شمالی کشور همچنین شرایط خاص توریستی با دارا بودن محورهای متعدد ترانزیتی و پروژه های در دست ساخت قابل توجه زیر ساختی در حوزه راه همچنین طرح های حمل و نقل جاده ای نیازمند توجه ویژه بیش از گذشته از سوی مسئولین ملی است و اعتبارات استانی قادر به تامین نیازها در این بخش نیست .

  این گزارش می‌افزاید سید یعقوب میرکتولی مدیرکل پیشین اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز در ابتدای مراسم از اقدامات و تلاش‌های انجام‌یافته گزارشی ارائه نمود و در بخش دیگری از مراسم نیز مهرداد جهانی مدیرکل جدید اداره کل ، برنامه‌های خود را طی سخنانی اعلام داشت .

   گفتنی است در پایان این مراسم که معاون راهداری ، مدیران کل دفتر ریاست ، دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات ، دفتر حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ، مدیرکل راه و شهرسازی استان البرز و کارکنان اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان حضور داشتند ، مهندس کشاورزیان با اهدای یک جلد کلام ا... مجید و لوح تقدیر از خدمات میرکتولی قدردانی و حکم انتصاب مهرداد جهانی را به وی ابلاغ کرد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  نظرات کاربران