در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اجرای ۹۱۹ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری در سال جاری


  پروژه احداث راه‌آهن مراغه - ارومیه به طول ۱۸۲ کیلومتر از جمله پروژه‌هاست که در حال حاضر ۱۲ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری آن باقی‌مانده است . پیش‌بینی می‌شود عملیات زیرسازی این پروژه در ۱۵ روز آینده به اتمام برسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌‌ مرکز استان‌های آذربایجان‌غربی ، گیلان ، همدان ، کرمانشاه و مسیر جدید تبریز به میانه تا پایان امسال به شبکه حمل و نقل ریلی متصل می‌شود .

  معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در بازدید از مراحل ساخت ایستگاه راه‌آهن ارومیه گفت : امسال ۹۱۹ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری در نقاط مختلف ایران اسلامی اجرا می‌شود و در مقایسه با حجم عملیات ساخت و توسعه شبکه ریلی سال‌های گذشته ، رکورد کم‌نظیر به شمار می‌رود . میانگین سالیانه اجرای عملیات ریل‌گذاری در سال‌های گذشته ۲۵۰ کیلومتر بود .

  وی همچنین از اتصال پنج مرکز استان تا پایان امسال به شبکه ریلی کشور خبر داد و تصریح کرد : پروژه احداث راه‌آهن مراغه - ارومیه به طول ۱۸۲ کیلومتر از جمله پروژه‌هاست که در حال حاضر ۱۲ کیلومتر عملیات ریل‌گذاری آن باقی‌مانده است . پیش‌بینی می‌شود عملیات زیرسازی این پروژه در ۱۵ روز آینده به اتمام برسد .

  خادمی با بیان اینکه ایستگاه راه‌آهن ارومیه از ۹۰ درصد پیشرفت اجرایی برخوردار است ، گفت : تلاش می‌کنیم بهره‌برداری کامل از پروژه راه‌آهن مراغه – ارومیه و برقراری حمل و نقل ریلی در مرکز آذربایجان‌غربی در دو ماه آینده محقق شود .

  معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور به همراه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از کارهای اجرایی احداث ایستگاه راه‌آهن ارومیه بازدید کردند .
  مطالب مرتبط

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  نیاز به ساخت ۱۵ هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه جدید در کشور

  نیاز به ساخت ۱۵ هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه جدید در کشور

  میزان اعتبارات و منابع موجود دولتی به هیچ وجه جوابگوی نیاز ساخت طرح‌های راهسازی اعم از اصلی ، بزرگراه و یا آزادراه در کشور نیست . سالانه تنها در بخش بزرگراهی رقمی افزون بر ۵۰ هزار میلیارد ریال نیاز است .

  |

  نظرات کاربران