در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح ۴۰ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز


  قطعات دیگر پروژه نیز فعال است و پیشرفت فیزیکی در قطعه چهار ۶۵ درصد است که در آذربایجان شرقی در محل تقاطع با محور تبریز - آذرشهر امتداد پیدا می‌کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل گفت : در راستای تکمیل کریدور آزادراهی شرق به غرب ، ۴۰ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز به بهره‌برداری رسید که نقش کلیدی در کاهش مسیر میان دو استان آذربایجان شرقی و غربی دارد .

  صبح امروز و با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مسئولان استانی ۴۰ کیلومتر از آزادراه ارومیه - تبریز به بهره‌برداری رسید .

  خیراله خادمی در حاشیه این افتتاح با تاکید بر اهمیت احداث این آزادراه گفت :‌ آزادراه ارومیه - تبریز در شمال غرب کشور و در ادامه کریدور آزادراهی شرق به غرب، استان‌ آذربایجان شرقی را به ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی متصل می‌کند .

  وی با اشاره به نقش کلیدی این محور در کاهش مسیر بین دو استان و توسعه گردشگری منطقه گفت : استان آذربایجان غربی به واسطه عوارض طبیعی نظیر کوه و دریاچه ارومیه محصور است که این آزادراه از طریق میانگذر دریاچه ارومیه نقش اساسی در خارج کردن استان از انزوا دارد .

  معاون وزیر راه و شهرسازی طول این آزادراه را ۱۵۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود : قطعات یک و دو این پروژه از شهر ارومیه آغاز می‌شود و تا انتهای پل میانگذر دریاچه ارومیه امتداد می‌یابد که امروز شاهد بهره‌برداری از آن هستیم . قطعات دیگر پروژه نیز فعال است و پیشرفت فیزیکی در قطعه چهار ۶۵ درصد است که در آذربایجان شرقی در محل تقاطع با محور تبریز - آذرشهر امتداد پیدا می‌کند .
  مطالب مرتبط

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  شکل‌گیری دوره جدید شورای فنی در شرکت ساخت و توسعه

  به منظور تعامل با بخش خصوصی و انعکاس مشکلات و مسایل مرتبط فی مابین ، رییس انجمن شرکت‌های راهسازی ایران ، دبیر انجمن شرکت‌های راهسازی و نماینده جامعه مهندسان مشاور نیز عضو شورای فنی شرکت بوده و در جلسات حضور خواهند داشت .

  |

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه احداث آزادراه کنارگذر شرق اصفهان

  ۵ تبادل ترافیکی بر روی اتوبان‌های عبوری از این آزادراه وجود دارد که در مسیرهای عبوری احداث خواهد شد و حجم عملیات اجرایی را افزایش خواهد داد و مقرر شد تا معماری پل‌ها و تقاطع‌های احداثی در مسیر با توجه به عبور از شهر تاریخی اصفهان متناسب با معماری ایرانی – اسلامی اصفهان ...

  |

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

  طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

  |

  نظرات کاربران