در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اعلام قیمت بلیت هواپیماهای سفرهای اربعین


  سال گذشته از ۱۵ فرودگاه پروازها انجام گرفت و امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم در همین تعداد فرودگاه پرواز داشته باشیم اما بیشتر پروازها از فرودگاههای امام و مشهد خواهد بود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت : سقف نرخ مشخصی برای پرواز به بغداد و نجف در مقطع زمانی ۱۳ تا ۲۲ آبان ماه تعیین شده است و همه ی شرکت‌ها متعهد هستند این نرخ نهایی را رعایت کنند .

  مقصود اسعدی سامانی گفت : بعد از سوء استفاده‌هایی که در سال‌های گذشته فروشندگان بلیت هواپیما در مسیرهای نجف و بغداد داشتند امسال نیز مثل سال‌های ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ شرکت‌های هواپیمایی تصمیم گرفتند که نرخ بلیت پروازهای نجف و بغداد را نهایی کنند و با قیمت مشخص به فروش برسانند .

  وی با توضیح اینکه بلیت پروازهای خارجی مشمول قیمت‌گذاری نیست و معمولا تابع قانون عرضه و تقاضا است و معمولا نرخ‌گذاری ثابتی ندارد ، گفت : با این حال به دلیل علاقه‌مندی شرکت‌های هواپیمایی برای مشارکت در این امر مهم در جلسه هماهنگی با سازمان هواپیمایی کشوری قرار شد سقف نرخی برای پرواز به بغداد و نجف در مقطع زمانی ۱۳ تا ۲۲ آبان ماه تعیین کنیم و همه ی شرکت‌ها متعهد هستند این نرخ نهایی را رعایت کنند . بر اساس توافقی که انجام شد و به تایید هیئت مدیره انجمن شرکت‌های هواپیمایی رسید قیمت های رفت و برگشت در مسیر تهران - نجف - تهران ۱۲۰۰ هزار تومان ؛ تهران - بغداد - تهران نیز ۱۲۰۰ هزار تومان ؛ مشهد - نجف - مشهد ۱۵۰۰ هزار تومان و هم‌چنین مشهد - بغداد - مشهد ۱۵۰۰ هزار تومان است . این قیمت‌ها برای مسیرهای یک طرفه به نصف کاهش پیدا می‌کند .

  وی با اعلام اینکه فقط از تهران و مشهد پرواز نداریم ، ادامه داد : سال گذشته از ۱۵ فرودگاه پروازها انجام گرفت و امسال هم پیش‌بینی می‌کنیم در همین تعداد فرودگاه پرواز داشته باشیم اما بیشتر پروازها از فرودگاههای امام و مشهد خواهد بود . وی خبر داد که قرار بر این است در سایر شهرها هم مشابه نرخ تهران اعمال شود .

  سامانی مقدم در پاسخ به این سوال که اگر زائران با قیمتی غیر از این مبلغ بلیت خریداری کردند به کجا باید مراجعه کنند ، گفت : قرار شد شرکت‌ها بلیت‌های خود را در دفاتر فروش خود یا آژانس‌های طرف قرارداد به فروش برسانند که لیست آن متعاقبا اعلام خواهد شد و واسطه ها نیز باید با همین نرخ بلیت ها را به فروش برسانند .

  وی توضیح داد که با توجه به فرصت باقی مانده تا ۲۰ مهرماه همه‌ی شرکت های هواپیمایی نسبت به برنامه ریزی های پروازی اقدام و مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری و و فرودگاه مبدا و مقصد خواهند گرفت و توضیح داد : بعد از بیستم مهرماه که تعداد پروازها مشخص شد لیست دفاتر فروش هم درسایت سازمان و انجمن اعلام کنیم .
  مطالب مرتبط

  برخورد بدون اغماض با هرگونه تخلف از دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری

  برخورد بدون اغماض با هرگونه تخلف از دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری

  سازمان هواپیمایی کشوری همواره از طریق رسانه های گروهی به تمامی متخصصین هوانوردی اعلام می کند که ساختارهای گزارش دهی اجباری و داوطلبانه ایمنی بخوبی در سازمان استقرار یافته و اطلاعات آن مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرند و هیچ نوع مسامحه ای در امر ایمنی صورت نگرفته و نخواهد ...

  |

  نظرات کاربران