در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آمادگی شرکت فرودگاه ها برای ارائه سرویس اینترنت مسافری


  این نوع ارتباط کاملاً منطبق بر استانداردهای هوانوردی است و هیچ اختلال و اثراتی بر سیستم‌های ناوبری و مخابراتی هواپیماها ایجاد نمی‎کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران ، از آمادگی این اداره‎کل برای ارائه سرویس اینترنت مسافری و ارتباط بین هواپیماها با مرکز عملیات ایرلاین‌ها خبر داد .

  صمد آقاجانی در اولین روز از نمایشگاه نمایشگاه بین‎المللی حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی ضمن بیان این خبر گفت : از مدیران شرکت‎های هواپیمایی دعوت می‎کنم تا برای مذاکره و برنامه‎ریزی در این رابطه به غرفه شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران تشریف بیاورند .

  وی با اشاره به اینکه این ارتباط به صورت ماهواره‎ای برقرار می‎شود ، گفت : در واقع ما در حال پیاده‎سازی آخرین نسل سرویس ماهواره‌ای در شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی هستیم که با توجه به اینکه پیش‎بینی‎های لازم را انجام داده‎ایم و سیستم آن را خریداری کرده‎ایم می‌توانیم به مسافران هواپیماها سرویس اینترنت بدهیم و همچنین هواپیماها را به مرکز عملیات و دفاتر شرکت‎های هواپیمایی مرتبط کنیم .

  آقاجانی بر امن و همیشگی بودن این ارتباط تاکید کرد و گفت : این نوع ارتباط کاملاً منطبق بر استانداردهای هوانوردی است و هیچ اختلال و اثراتی بر سیستم‌های ناوبری و مخابراتی هواپیماها ایجاد نمی‎کند .

  وی در مورد امکان ارائه اینترنت به مسافران گفت : هر هواپیمایی که قابلیت لازم را داشته باشد می‌تواند با نصب یک دستگاه ویژه به این شبکه متصل شود .

  گفتنی است نمایشگاه بین‎المللی حمل و نقل هوایی و تجهیزات فرودگاهی (ایروپرشیا) ۲۴ تا ۲۷ شهریور ۹۶ ، در نمایشگاه بین‎المللی تهران در حال برگزاری است و غرفه شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران در سالن ۸ و ۹ آن واقع شده است .
  مطالب مرتبط

  جزئیات فعالیت‎های انجام شده در فرودگاه بندرعباس

  جزئیات فعالیت‎های انجام شده در فرودگاه بندرعباس

  به منظور رفاه مسافران در سوار شدن به هواپیماها و پیاده شدن از آنها ، شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در بهمن سال ۹۶ یک دستگاه ایربریج را به ما تحویل داد که با سرعت کار اجرای شبکه برق آن توسط همکارانم در فرودگاه انجام شد . اکنون این دستگاه نصب شده است و امیدواریم بزودی مورد ...

  |

  تداوم اجرای طرح های توسعه فرودگاه خرم آباد

  تداوم اجرای طرح های توسعه فرودگاه خرم آباد

  تطویل و تقویت باند فرودگاه به طول ۴۲۰ متر ، ارتقای مقاومت باند از ۵۵ به ۶۵ متر و زهکشی سطوح پروازی پایان یافته است و استریپ سازی یا همسطح سازی سطوح پروازی در حال اجراست . همچنین ساخت پاویون جدید فرودگاه خرم آباد به مساحت یک هزار و ۶۰۰ مترمربع و پیشرفت ۷۵درصدی در حال اجراست .

  |

  نظرات کاربران