در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افتتاح راه اصلی فیروزآباد - خلخال با حضور وزیر راه و شهرسازی


  محور فیروزآباد - خلخال به عنوان بخشی از کریدور احداث راه‌های میانه - میاندوآب ، فیروزآباد - آقکند ، رضوان‌شهر - خلخال و فیروزآباد - خلخال نقش مهمی در ایجاد ارتباط مناسب بین استان‌های گیلان ، زنجان ، اردبیل و آذربایجان شرقی ایفا می‌کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، راه اصلی فیروزآباد - خلخال به طول ۲۷ کیلومتر و با اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد .

  راه اصلی فیروزآباد - خلخال امروز ۲۳ شهریورماه با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و هیئت همراه افتتاح و به بهره‌برداری رسید . این محور ۲۷ کیلومتری دارای ۳ قطعه به ترتیب ۱۱ کیلومتری ، و ۲ قطعه ۸ کیلومتری است و تاکنون ۴۳ میلیارد تومان اعتبار برای آن هزینه شده است .

  به گفته مجری اجرای این پروژه طی عملیات اجرایی فیروزآباد - خلخال حدود ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمربع خاک‌برداری انجام شده  و ۱۰۵ هزار تن آسفالت در این پروژه مصرف شده است .

  گفتنی است محور فیروزآباد - خلخال به عنوان بخشی از کریدور احداث راه‌های میانه - میاندوآب ، فیروزآباد - آقکند ، رضوان‌شهر - خلخال و فیروزآباد - خلخال نقش مهمی در ایجاد ارتباط مناسب بین استان‌های گیلان ، زنجان ، اردبیل و آذربایجان شرقی ایفا می‌کند که موجب گسترش ارتباط اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی منطقه شده و علاوه بر کاهش قابل ملاحظه زمان سفر و مصرف سوخت و کاهش آلاینده‌ها ، منافع اقتصادی قابل توجهی در کاهش حوادث جاده‌ای فراهم خواهد کرد .

  راه اصلی فیروزآباد - خلخال از ۳ کیلومتری شرق روستای فیروزآباد و از حوالی کیلومتر ۲۵ محور گنج‌گاه - سرخ‌آباد منشعب شده و در جهت شرق پس از عبور از مناطق تپه‌ماهوری از شمال روستای پروج عبور می‌کند .

  این محور همچنین با قرار گرفتن در قسمت‌های کوهستانی از غرب و شمال روستای یلوجه عبور می‌کند و پس از آن به سمت خلخال سرازیر می‌شود و در ادامه ضمن عبور از غرب و جنوب غربی این شهرستان در منطقه خوجین به محور خلخال-رضوان‌شهر متصل می‌شود .
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تشریح پیشرفت‌های بخش هوانوردی در فرودگاه گرگان

  تجهیزات بسیار پیشرفته هوانوردی هم از منظر روشنایی و هم از منظر ناوبری و کمک ناوبری در فرودگاه نصب شده است . این تجهیزات می‌تواند امکان پذیرایی از پروازهای سنگین را در فرودگاه گرگان فراهم و پروازهای بین‌المللی را با استفاده از هواپیماهای مختلف دایر کند البته این بسته به آن ...

  |

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  سوال نماینده مجلس از وزیر راه در خصوص عدم تضمین خرید ریل ملی ذوب‌آهن

  شرکت ذوب‌آهن توانسته است با تولید ریل به مراتب ارزان‌تر و باکیفیت‌تر از نمونه‌های خارجی ، وابستگی کشور را به واردات ریل بی‌نیاز کند ، عدم خرید محصول ذوب‌آهن که اتفاقا به سفارش شرکت ملی راه‌آهن بوده است باعث شده تا نماینده مردم میمه ، برخوار و شاهین‌شهر نسبت به این موضوع ...

  |

  نظرات کاربران