در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • فرودگاه امام رتبه نخست پروازهای خارجی در مرداد ماه


  فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) با نشست و برخاست ۵۴۵۶ فروند هواپیما و اعزام و پذیرش نزدیک به ۹۰۰ هزار مسافر در رتبه سوم قرار دارد اما با ارسال و پذیرش نزدیک به ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار کیلوگرم بار ، در رتبه نخست ارسال و پذیرش بار قرار گرفته است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها ، در مرداد ۹۶ با اعزام و پذیرش پنج میلیون و ۳۸۰ هزار مسافر ، نسبت به زمان مشابه سال گذشته به رشد ۶ درصدی دست یافته‌اند .

  آمار ارائه شده از سوی «گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی» در اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی ، نشان می‌دهد که فرودگاه‌های کشور در این ماه با ۴۱ هزار و ۴۸۵ فروند نشست و برخاست و ارسال و پذیرش نزدیک به ۵۵ میلیون کیلوگرم بار به ترتیب به رشدی ۷ و ۱۴ درصدی رسیده‌اند .

  بر همین اساس در این ماه ، فرودگاه مهرآباد با میزبانی از ۱۲ هزار و ۳۰۸ پرواز، اعزام و پذیرش بیش از یک میلیون و ۵۳۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار ، رتبه نخست پرترافیک‌ترین فرودگاه ایران را به خود اختصاص داده است .

  همچنین پس از مهرآباد ، فرودگاه مشهد با نشست و برخاست ۷۷۰۴ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از یک میلیون و ۱۲۰هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از ۱۰ میلیون و ۶۰۰ کیلوگرم بار در رتبه دوم قرار گرفته است .

  فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز با نشست و برخاست ۵۴۵۶ فروند هواپیما و اعزام و پذیرش نزدیک به ۹۰۰ هزار مسافر در رتبه سوم قرار دارد اما با ارسال و پذیرش نزدیک به ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار کیلوگرم بار ، در رتبه نخست ارسال و پذیرش بار قرار گرفته است .

  سهم پروازهای داخلی از کل پروازهای این ماه ۳۳ هزار و ۲۹۶ فروند است که طی آن بیش از به چهار میلیون مسافر و نزدیک به ۳۱ میلیون کیلوگرم بار منتقل شده‌اند .

  با توجه به اینکه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است در این بخش نیز این فرودگاه طبق آمار آمده در بالا در رتبه نخست قرار داد و پس از آن فرودگاه مشهد با ۶۴۵۲ فروند نشست و برخاست ، نزدیک به ۹۲۰ هزار اعزام و پذیرش مسافر و ارسال و پذیرش بیش از هفت میلیون کیلوگرم بار در جایگاه دوم و فرودگاه شیراز با ۲۵۱۰ فروند نشست و برخاست ، اعزام و پذیرش بیش از ۲۶۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار کیلوگرم بار در جایگاه سوم قرار دارد .

  سهم پروازهای خارجی مردادماه در فرودگاه‌های بین‌المللی تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها نیز ، نشست و برخاست ۸۱۸۹ فروند هواپیما است که طی آن نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار مسافر و بیش از ۲۳ میلیون و ۶۰۰ هزار کیلوگرم بار منتقل شده‌اند .

  در این بخش هم فرودگاه امام خمینی (ره) با نشست و برخاست ۵۳۴۱ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش نزدیک به ۹۰۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار کیلوگرم بار ، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با میزبانی ۱۲۵۲ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۲۰۰ هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به سه میلیون و ۵۰۰ هزار کیلوگرم بار و فرودگاه اصفهان با نشست و برخاست ۳۷۱ فروند هواپیما ، اعزام و پذیرش بیش از ۴۲ هزار مسافر و ارسال و پذیرش نزدیک به  ۸۰۰ هزار کیلوگرم بار در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند .
  مطالب مرتبط

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  برگزاری جلسه هماهنگی عملیات حج در سازمان هواپیمایی کشوری

  حج تمتع امسال با پروازهای تابستانی مصادف است . بنابراین لازم است که فرودگاه‌ها ، شرکت‌های هواپیمایی و هم سایر سرویس دهندگان مانند پلیس فرودگاه‌ها ، سپاه حفاظت هواپیمایی ، واحد سوختگیری ، هندلینگ و ... خود را به صورت مضاعف آماده کرده تا بتوانند به زائرین بیت الله حرام خدمت ...

  |

  نظرات کاربران