در حال بارگذاری ...

آغاز عملیات سه پروژه عظیم در راه آهن یزد


به منظور ارتقای ایمنی و به حداقل رساندن خطای انسانی ، پروژه علائمی کردن ایستگاه مبارکه در سال ۹۵ مطرح و در دستور کار ناحیه قرار گرفت که با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با حضور مسئولین استانی ۵ پروژه زیربنایی و عمرانی راه آهن یزد در ایستگاه های یزد و بافق افتتاح و کلنگ اجرای سه پروژه در راه آهن یزد به زمین زده شد .

مدیرکل راه آهن یزد گفت : همزمان با هفته دولت ، احداث سینی دوار ایستگاه یزد با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال ، بهسازی خط گرم یزد - اشکذر با ۱۷ میلیارد ریال اعتبار و نوسازی خطوط ایستگاه یزد با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال ، در دستور کار راه آهن یزد قرار گرفت .

سید مصطفی داودی با اشاره به افتتاح دو طرح عمرانی و زیربنایی با حضور فرماندار و شهردار بافق در ایستگاه بافق ، افزود : به منظور ارتقای ایمنی و به حداقل رساندن خطای انسانی ، پروژه علائمی کردن ایستگاه مبارکه در سال ۹۵ مطرح و در دستور کار ناحیه قرار گرفت که با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال به بهره برداری رسید و پروژه بهسازی ساختمان اداری ایستگاه بافق نیز که از اولویت های راه آهن یزد در بافق بود با اعتبار ۲ میلیارد ریال ، همزمان با آغاز هفته دولت و با حضور مسئولین افتتاح شد .

وی به افتتاح سه طرح مربوط به زیباسازی و بهسازی منازل سازمانی اشاره و تصریح کرد : با گذشت قریب به نیم قرن از عمر منازل سازمانی راه آهن یزد ، با هدف زیباسازی فضای منازل سازمانی و محوطه های اطراف آن ، تعمیرات منازل مذکور از اواخر سال گذشته آغاز شد و پروژه های بهسازی منازل سازمانی ، دیوارکشی بین منازل سازمانی و بهسازی درب منازل سازمانی با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال انجام و مورد بهره برداری قرار گرفت .

گفتنی است ، نصب علائم الکتریکی ایستگاه اضطراری ۲۶ با اعتبار ۳ میلیارد ریال ، احداث موتورخانه ساختمان اداری ترافیک زرین با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال و بهسازی و نوسازی شبکه برق ایستگاه دره انجیر با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه هایی بود که طی هفته دولت در راه آهن یزد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت .
مطالب مرتبط

لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

|

رشد ۷ درصدی بخش مسافری راه آهن در سال ۹۶

رشد ۷ درصدی بخش مسافری راه آهن در سال ۹۶

ارتباط کاری معاونت مسافری با معاونت فنی و زیر بنائی و معاونت ناوگان و معاونت بهره برداری سیر و حرکت بسیار پیچیده است که امیدواریم با شناسایی فرآیندها بتوانیم نسبت به بهبود آن اقدام کنیم . امیدواریم با شناسایی درست و بهبود فرآیندهای سازمانی ساختار خوبی در معاونت مسافری تعریف ...

|

انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

|

نظرات کاربران