در حال بارگذاری ...

نصب ۵۵ دوربین ثبت تخلفات عبور و مرور در جاده‌های همدان


الزام دریافت گواهینامه معاینه فنی از سوی سازمان حمل و نقل جاده‌ای توانسته تا حدودی ایمنی خودروها در جاده و کاهش تصادفات را فراهم آورد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان از نصب ۵۵ دوربین ثبت تخلفات عبور و مرور در جاده‌های استان همدان خبر داد .

محمد رودباری با بیان اینکه در حال نصب ۵۵ دوربین در جاده‌های استان هستیم ، گفت : از این تعداد دیتاهای ۲۳ دوربین فعال و در حال انتقال و ارسال اطلاعات به مرکز مدیریت راه است . ۶۶ دستگاه تردد شمار در محورهای شریانی همدان وجود دارد که پارسال ۱۱۰ میلیون رکورد را به ثبت رساندند و امسال نیز ۹ درصد افزایش ترددها را در همدان داشتیم .

رودباری با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۳۷ اکیپ فعال راهداری در جاده‌های استان فعالیت دارند ، یادآور شد : مهم‌ترین مقوله در بحث راهداری ارتقای ایمنی جاده‌ها ، ایمنی راه‌ها از جمله کنترل پرتگاه‌ها، ایمنی پل‌ها و ایجاد شیب شیروانی در راه‌ها است .

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان به افزایش ۹ درصدی بارنامه در سال گذشته اشاره و بیان کرد : پارسال صدور بارنامه برای حمل ۱۰ میلیون تن کالا با ۹ درصد افزایش مواجه بوده است . این آمار در پنج‌ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد که با توجه به کاهش میزان صادرات سیمان از همدان این رقم قابل‌توجه است .

این مسئول در ادامه با تأکید بر اینکه در حمل و نقل مسافر نیز همنام‌سازی به سرانجام رسیده است ، تصریح کرد : هم‌اکنون ۳۳۲ دستگاه اتوبوس ، یک‌هزار و ۵۲ دستگاه مینی‌بوس و ۷۷۸ خودرو سواری در حمل و نقل عمومی مسافر استان فعال هستند .

محمد رودباری از وجود ۶ مرکز معاینه ماشین‌های سنگین و نیمه سنگین با تجهیزات خوب در استان خبر داد و افزود : الزام دریافت گواهینامه معاینه فنی از سوی سازمان حمل و نقل جاده‌ای توانسته تا حدودی ایمنی خودروها در جاده و کاهش تصادفات را فراهم آورد .
مطالب مرتبط

احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

احتمال افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سفرهای تابستانی در استان گیلان

بحث ایمنی و نگهداری از محورهای استان مبحثی نیست که مقطعی باشد و به صورت مستمر و همیشگی ادامه دارد . در همه ایام سال اکیپ‌های راهداری و کارشناسان مشغول بررسی و اصلاح نواقص هستند و در این مدت این مساله با شدت بیشتری پیگیری شد. بررسی تابلوها و علائم در جاده‌ها ، خط‌کشی‌ها و ...

|

مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

مصوبات طرح جایگزینی و نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای/ شهرداری‌ها مکلفند ترتیبی اتخاذ نماید که معاینه فنی ادواری خودروهای جایگزین مطابق قوانین و مقررات انجام و گزارش مربوطه را به وزاتخانه‌های نفت ، راه و شهرسازی و کشور اعلام نمایند .

|

نظرات کاربران