در حال بارگذاری ...

انتصاب محمد راستاد به سمت مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی


استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت دریانوردی چه در مدیریت بنادر و خدمات رسانی و چه در سهولت دسترسی شهروندان و بهره‌برداران به اطلاعات و به خدمات خرید و سفارش سایز خدمات مرتبط مورد تاکید است .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، با حکم وزیر راه و شهرسازی ، محمد راستاد به سمت معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور منصوب شد .

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی طی حکمی محمد راستاد را به عنوان معاون خود و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب کرد .

متن حکم محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بدین شرح است :

سلام علیکم

با توجه به مراتب تعهد ، تخصص و تجربیات ارزنده جنابعالی ، به موجب این حکم به سمت معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی منصوب می‌شوید . در انجام ماموریت محول شده شایسته است به موارد زیر توجه فرمایید :

۱. مهم‌ترین ماموریت ما در دولت وضع و اجرای مقررات به منظور افزایش اطمینان ، رفاه ، بهبود کیفیت خدمات و حفاظت از حقوق شهروندان است . بنابراین در طراحی و بازنگری تمام سیاست‌ها و فرآیندهای عملیاتی صنعت دریانوردی این شاخص‌ها باید مورد توجه باشد .

۲. ایمنی و استاندارد قوانین غیرقابل شکست در عملیات دریانوردی است . از سازمان دریانوردی انتظار می‌رود طی یک برنامه مشخص نسبت به ارتقای موقعیت ایران در سطح جهان اقدام نماید .

۳. سیاست دولت در حمل‌و‌نقل دریایی مبتنی بر آزادسازی ، توسعه رقابت و بیشینه‌کردن سهم بخش خصوصی در این صنعت است . در این راستا ، ضروری است ، نظام منعطف تعرفه خدمات دریایی و بندری را متناسب را شرایط عرضه و تقاضا برای طرح و تصویب در شورای اقتصاد ارایه نمائید .

۴. حمل‌و‌نقل دریایی نقش بسزایی در تسهیل تجارت ، توسعه صادرات و افزایش تولید دارد . از این رو توسعه و مدرن‌سازی صنعت دریانوردی در ایران چه در بخش خدمات‌رسانی بر خطوط کشتیرانی و چه در بخش تجهیز بنادر و چه در پس‌کرانه نیازمند سرمایه‌گذاری فراوانی است ، با این وجود افزایش میزان بهره‌وری از سرمایه‌گذاری‌های انجام یافته باید در صدر فعالیت‌ها قرار گیرد .

۵. موقعیت استراتژیک ایران در منطقه آسیا و دسترسی گسترده بر آب‌های آزاد و دریای‌خزر ، اهمیت اقتصاد دریاپایه را در بهبود زندگی بسیاری از هموطنان ساکن در شهرهای ساحلی آشکار می‌سازند . از این رو رویکرد یکپارچه به کارکرد اقتصادی و توسعه بنادر و پس‌کرانه‌های آنها و شهربندرها و مناطق آزاد دارای اهمیت فراوانی است که باید در دستور کار هیات عامل قرار گیرد .

۶. به منظور صرفه‌جویی در مصرف انرژی، افزایش ایمنی و افزایش بهره‌وری از شبکه حمل و نقل و استفاده از موقعیت ترانزیتی ایران ، توسعه خطوط ریلی در بنادر و تشکیل مرکز مدیریت و راهبری این خطوط در محدوده بنادر و در هماهنگی با شرکت راه‌آهن ایران و همچنین حفظ و یکپارچگی بین توسعه بنادر و حمل و نقل ریلی و جاده‌ای پشتیبانی آنها اهمیت مضاعفی پیدا می‌کند . توجه سازمان بنادر را به این نکته جلب می‌کنم .

۷. افزایش توان ملی در جهت جذب فناوری‌های جدید و ارتقای فناوری موجود و همچنین آموزش و توسعه نیروی انسانی در صنعت دریانوردی در حوزه‌های عمومی و خصوصی باید مورد توجه باشد .

۸. استفاده از فناوری اطلاعات در صنعت دریانوردی چه در مدیریت بنادر و خدمات رسانی و چه در سهولت دسترسی شهروندان و بهره‌برداران به اطلاعات و به خدمات خرید و سفارش سایز خدمات مرتبط مورد تاکید است .

توفیق روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم .
مطالب مرتبط

ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

ارتقاء ناوگان مسافری دریایی در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

سازمان بنادر ابتدا‌ «شناور الگو» به عنوان جایگزین شناور سنتی معرفی می‌کند که این جزو برنامه‌های سازمان است ، این شناورها باید از نظر هزینه و کارایی ، عملکرد بهتری نسبت به شناورهای سنتی داشته باشند ، ضمن آنکه بهره‌وری و ایمنی بالاتری داشته باشد .

|

لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

لزوم سرعت در پیگیری و اجرای سند گردشگری دریایی

از آن‌جا که سازمان میراث‌فرهنگی متولی گردشگری دریایی ندارد ، پیگیری اجرای این سند به سازمان بنادر و دریانوردی سپرده شده است که انتظار می‌رود بعد از عضویت سازمان بنادر و دریانوردی در ستاد مرکزی خدمات سفر ، روند پیگیری این موضوع با شتاب بیشتری دنبال شود .

|

نظرات کاربران