در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اعلام نرخ بلیت پروازهای اربعین ۹۶


  مسافران پس از اخذ بلیت در راستای راستی‌آزمایی و اصالت بلیت باید به سایت شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنند اما مردم تلاش کنند حتی‌الامکان از سایت شرکت‌های هواپیمایی و دفاتر فروش مشخص شده بلیت خریداری کنند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در جلسه مشترک انجمن شرکت‌‌های هواپیمایی ، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی ، مقرر شد در راستای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه نرخ بلیت پروازهای اربعین ، قیمت‌ بلیت‌ها امسال نیز طبق روال هر سال تکلیفی و مشخص باشد .

  مقصود اسعدی‌سامانی اظهار داشت : در جلسه مشترک سازمان هواپیمایی کشوری ، شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی مقرر شد در راستای جلوگیری از ایجاد بازار سیاه طبق روال هر سال نرخ‌های مشخص برای بلیت پروازهای اربعین تعیین کنیم . در این راستا سقف نرخی برای مقطع زمانی سفرهای اربعین مشخص شد ؛ روز اربعین امسال ۱۸ آبان‌ماه است بنابر‌این برای پروازهای تاریخ ۱۳ آبان تا ۲۲ آبان سقف نرخی مشخص شد . در این راستا قیمت بلیت پرواز تهران ـ نجف ـ تهران یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و تهران ـ‌ بغداد ـ تهران نیز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد .

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد : نرخ بلیت پرواز مشهد ـ‌ نجف ـ مشهد یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ، نرخ بلیت پرواز مشهد ـ بغداد ـ‌مشهد نیز یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شد . از بقیه شهرها هر شرکتی که پرواز داشته باشد مسیر رفت و برگشت به بغداد به نجف قیمت بلیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود . نرخ بلیت‌های یکسره تهران ـ نجف ۶۰۰ هزار تومان و مشهد ـ‌ نجف نیز ۷۵۰ هزار تومان تعیین شد ضمن آنکه قیمت‌های بیزینس‌کلاس نیز طبق تعرفه‌ ایرلاین‌ها خواهد بود .

  وی گفت : قرار شد مجوزهای پروازی از ۲۰ مهر ماه توسط سازمان هواپیمایی کشوری و فرودگاه مبدأ و مقصد اخذ شود و همزمان پس از اخذ مجوزها ایرلاین‌ها نسبت به عرضه بلیت اعلام کنند .

   

   

  وی با اشاره به اینکه دفاتر مشخص فروش بلیت هواپیما به زودی به مردم معرفی می‌شود ، گفت : همچنین مسافران پس از اخذ بلیت در راستای راستی‌آزمایی و اصالت بلیت باید به سایت شرکت‌های هواپیمایی و انجمن شرکت‌های هواپیمایی مراجعه کنند اما مردم تلاش کنند حتی‌الامکان از سایت شرکت‌های هواپیمایی و دفاتر فروش مشخص شده بلیت خریداری کنند .

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به اینکه داشتن ویزا برای صدور بلیت الزامی است ،‌ گفت : هر شرکت هواپیمایی نفراتی مشخص برای رسیدگی به شکایات مسافران معرفی می‌شود و همچنین از طریق سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی قابل پیگیری است . همچنین واحد رسیدگی به شکایات سازمان هواپیمایی کشوری نظارت‌های لازم را در اینباره انجام می‌دهد .

  دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت : همچنین مقرر شد پروازهایی که در اختیار چارتر‌کننده‌ها قرار می‌گیرد طبق قرارداد بین شرکت‌ها و چارتر‌کننده باشد و آنها بلیت‌های تاریخ‌های ۱۳ تا ۲۲ ‌ آبان ماه را با همین نرخ‌های مصوب بفروشند و اگر تخلفی صورت گرفت این وظیفه شرکت‌های هواپیمایی است که با طرف‌های قرارداد چارترکننده نظارت کنند . این نرخ‌ها برای افراد زیر ۱۲ سال ۷۵ درصد قیمت‌های تعیین شده است .

  سال گذشته قیمت بلیت در مسیر تهران - نجف - تهران و تهران - بغداد - تهران و سایر شهرها به نجف و بغداد یک میلیون و صد هزار تومان در رفت و برگشت تعیین شده بود ، همچنین نرخ بلیت پروازهای مشهد - نجف - مشهد و مشهد - بغداد - مشهد هم یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده بود .
  مطالب مرتبط

  برخورد بدون اغماض با هرگونه تخلف از دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری

  برخورد بدون اغماض با هرگونه تخلف از دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری

  سازمان هواپیمایی کشوری همواره از طریق رسانه های گروهی به تمامی متخصصین هوانوردی اعلام می کند که ساختارهای گزارش دهی اجباری و داوطلبانه ایمنی بخوبی در سازمان استقرار یافته و اطلاعات آن مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرند و هیچ نوع مسامحه ای در امر ایمنی صورت نگرفته و نخواهد ...

  |

  نظرات کاربران