در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • پیشرفت بندر چابهار با امضای توافق‌نامه میان هند و ایران


  تبدیل بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار به منطقه ویژه اقتصادی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است که در حال پیگیری جهت تحقق آن هستند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در نشست اتاق فکر بندر چابهار امضای توافق‌نامه بین معاون وزیر حمل‌و‌نقل هند و معاون وزیر راه و شهرسازی را نوید بخش اهمیت پیشرفت بندر چابهار بیان کرد .

  یازدهمین جلسه اتاق فکر توسعه بندر چابهار با حضور معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ، مدیران کل استانی مرتبط ، خطوط کشتیرانی ، تجار و سرمایه گذاران بخش خصوصی در محل سازمان بنادر و دریانوردی برگزار شد .

  جلیل اسلامی ، معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست از امضای توافق‌نامه‌ای با طرف‌های خارجی سرمایه‌گذار در بندر چابهار خبر داد که حضور این شرکت‌ها را قبل از اجرایی شدن قرارداد در بندر چابهار تسریع می‌کند .

  وی ضمن برشمردن اولویت بندر چابهار در جذب سرمایه‌گذار به جهت افزایش ترافیک بار و کالا ، بر احصای مشوق‌های خدماتی به صاحبان کالا توسط بخش‌های دولتی ، تسهیل و تسریع در فرآیندها و اقتصادی کردن مسیر چابهار تأکید کرد و از راه‌های ارتقا و افزایش کالا دانست .

  معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی همچنین امضای توافق‌نامه بین معاون وزیر حمل‌و‌نقل هند و معاون وزیر راه و شهرسازی را نویدبخش اهمیت پیشرفت بندر چابهار بیان کرد .

  اسلامی در ادامه ضمن تشکر از استاندار سیستان و بلوچستان در جهت پیگیری امورات مربوط به بندر چابهار گفت : تبدیل بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری چابهار به منطقه ویژه اقتصادی از اولویت‌های سازمان بنادر و دریانوردی است که در حال پیگیری جهت تحقق آن هستند .

  وی در ادامه از افتتاح فاز اول طرح و توسعه بندر شهیدبهشتی با حضور ریاست محترم جمهور در آتیه نزدیک خبر داد و گفت : طراحی مدل و چارچوب دقیق جهت تخفیف چشمگیر تعرفه های صادرات از طریق بندر چابهار در دستور کار قرار داده شده است .

  در ادامه بخش‌های خصوصی ، خطوط کشتیرانی و تجار به ذکر موانع و راهکارهای ایجاد ترافیک دریایی و کالایی پرداختند .

  در پایان معاونت امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشکر از راه اندازی اتاق فکر بندر چابهار در این سطح ، خواستار فعالیت هر چه بیشتر بخش های خصوصی شد و تاکید کرد : باید در جلسه آتی فرآیند تجاری کردن فعالیت‌ها در بندر چابهار در دستور کار قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  اختصاص سوخت یارانه ای به لنج‌های کمتر از ۵۰۰ تن به شرط تردد در مسیرهای داخلی

  بر اساس ماده ۵ آیین نامه اصلاحی ، کلیه شناور هایی که تا تاریخ ابلاغ آیین نامه به ثبت موقت رسیده باشند ، مشمول مزایا و تسهیلات این طرح می شوند و شناورهای ثبت موقت شده بعد از ابلاغ ، نمی توانند از آن استفاده کنند .

  |

  نظرات کاربران