در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • کاهش ۸ درصدی متوسط سرعت در راه های استان لرستان


  از سال گذشته رسیدگی به پرونده تخلفات رانندگان در کمیسیون مربوط ۱۰۰ درصد و رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌و‌نقل ۲۰۰ درصد افزایش یافته ، ضمن اینکه قصد داریم نارضایتی عمومی از عملکرد ناوگان مسافر و رانندگان را به صفر برسانیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان لرستان گفت : با نصب سامانه‌های هوشمند در راه‌های استان میزان سرعت وسایل نقلیه از ۸۳ کیلومتر در ساعت با حدود هشت درصد کاهش به ۷۶.۲ کیلومتر رسیده است .

  علی زندی‌فر ، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان لرستان از کاهش ۷.۹ درصدی سرعت در راه‌های لرستان خبر داد و افزود : در پی اقدامات هوشمندسازی راه‌ها نظیر نصب سامانه‌های هوشمند ، پایش تصویری ، ثبت سرعت و ترددشمارهای جاده‌ای طی یک سال گذشته سرعت متوسط در راه‌های استان از  ۸۳ کیلومتر در ساعت به ۷۶.۲ کیلومتر در ساعت کاهش یافته است .

  زندی‌فر با بیان اینکه این کاهش سرعت در نوع خود موفقیتی چشمگیر است ، افزود : درنتیجه این کاهش سرعت ، تعداد تلفات ناشی از تصادفات در چهارماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بسیار محسوس بوده است .

  وی با بیان اینکه از سال ۹۲ تا به امسال هیچ‌گونه افزایش نرخ جابه‌جایی کالا در استان اتفاق نیفتاده بود ، گفت : این عدم همسان‌سازی نرخ بار نسبت به سایر استان‌های همسایه مشکلاتی ایجاد کرده بود که در سال جاری با کمک استاندار و دفتر سرمایه‌گذاری استان،  ۷۵ درصد همسان‌سازی محقق شد و امیدواریم تا سال آینده همسان‌سازی به طور کامل اجرایی شود .

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای لرستان گفت : در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۸.۳ درصد در میزان کالای جابه‌جاشده ، ۱۱.۸ درصد در تعداد بارنامه صادره ، ۶.۹ درصد در تعداد رانندگان حوزه بار و ۳.۸ در تعداد ناوگان بار استان افزایش مشاهده می‌شود‌ . علاوه براین میانگین عمر ناوگان باری استان ۴.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد که گواه موفقیت در بحث نوسازی است .

  زندی‌فر همچنین با بیان اینکه به طور متوسط سالانه ۱۰تا ۱۵ درصد کاهش در تعداد مسافر ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی اتفاق می‌افتد، افزود: علیرغم اینکه ناوگان اتوبوسرانی لرستان از جوان‌ترین ناوگان‌های کشور است اما در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال ۹۵ شاهد کاهش ۹ درصدی در تعداد سفر و ۲۰ درصد کاهش در تعداد مسافر استان هستیم .

  وی از افزایش ۵.۳ درصدی اشتغال رانندگان در حوزه مسافر خبر داد و گفت : علیرغم همه مشکلات ۲۲.۲ درصد در تعداد ناوگان اتوبوس افزایش مشاهده می‌شود و درتعداد مینی‌بوس نیز ۲.۳ و در تعداد سواری کرایه‌ای ۲.۱ درصد افزایش داشته‌ایم .

   

   

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه به طور متوسط در پنج ماهه امسال ۴.۵ درصد افزایش در عمر ناوگان مسافر استان مشاهده شده است ، افزود : این در حالی است که در متوسط کشوری عمر ناوگان مسافر ۱.۶ درصد کاهش به ثبت رسیده بنابراین باید در راستای رسیدن به متوسط کشور تلاش کنیم .

  افزایش ۲۰۰درصدی رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌و‌نقل

  زندی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود گفت : از سال گذشته رسیدگی به پرونده تخلفات رانندگان در کمیسیون مربوط ۱۰۰ درصد و رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌و‌نقل ۲۰۰ درصد افزایش یافته ، ضمن اینکه قصد داریم نارضایتی عمومی از عملکرد ناوگان مسافر و رانندگان را به صفر برسانیم .

  کاهش ۱۴.۸ درصدی تلفات ناشی از تصادفات برون شهری و روستایی در استان

  وی با بیان اینکه در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه ۹۵ بیش از ۱۴.۸ درصد کاهش در تعداد تلفات ناشی از تصادفات برون شهری و روستایی استان اتفاق افتاده ، افزود : در پنج ماهه امسال ۹۹ نفر در مسیرهای برون شهری و روستایی استان بر اثر تصادف جان باخته‌اند این در حالی است که در مدت مشابه سال ۹۵ حدود ۱۰۷ نفر تلفات به ثبت رسیده است .

  زندی‌فر همچنین با بیان اینکه نظارت بر مراکز معاینه فنی از اختیارات راهداری و حمل‌و‌نقل جاده ‌ای است ، گفت : در سال ۹۵ بالغ بر ۱۶هزار و ۱۳۴ وسیله نقلیه سنگین از مراکز معاینه فنی استان برچسب سلامت دریافت کرده است . از ابتدای سال جاری با همکاری دادستان مرکز استان و نیروی انتظامی ۹۶ وسیله نقلیه فعال در بخش امداد خودرو استان ساماندهی شده‌اند و مابقی نیز تا دوماه آینده تعیین تکلیف می‌شوند .

  آشکارسازی و اصلاح ۳۰ نقطه پرتصادف در استان

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای لرستان با بیان اینکه سال گذشته ۴۲ نقطه و مقطع پرتصادف و قرمز در سطح راه‌های استان شناسایی شده است ، افزود : تاکنون ۳۰ نقطه با تلاش همکاران آشکارسازی و اصلاح شده و اصلاح ۱۰ نقطه باقی‌مانده نیز در دستور کار قرار دارد .

  زندی فر با اشاره به اینکه در ۱۰ سال گذشته در بحث نگهداری راه‌های فرعی و روستایی استان لرستان ضعیف عمل شده ، گفت : در سال جاری طرحی پیشنهاد داده‌ایم که در قالب آن بیش از یکصد میلیارد تومان مناقصه بهسازی و ایمن‌سازی راه‌های روستایی برگزار و حجم قابل توجهی از این راه‌ها به روزرسانی خواهد شد . این طرح مجوزهای لازم را دریافت کرده و طی امسال و سال آینده اجرایی می‌شود .
  مطالب مرتبط

  معرفی مدیر جدید دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری

  معرفی مدیر جدید دفتر نگهداری راه‌های روستایی و فرعی سازمان راهداری

  در انجام مکاتبات با واحدهای استانی به‌ویژه در زمینه ارسال دستورالعمل‌ها ، دقت عمل لازم انجام شود و با رعایت اصل زمان‌بندی، کارشناسی لازم صورت گیرد و سپس در اختیار مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه نگهداری راه‌های روستایی و فرعی در استان‌ها قرار گرفته و لازم‌الاجرا شود .

  |

  توسعه شبکه حمل‌ونقل استان کردستان در دولت تدبیر و امید

  توسعه شبکه حمل‌ونقل استان کردستان در دولت تدبیر و امید

  استان کردستان از محدود استان‌های کشور است که هیچ سهمی در آزادراه و شبکه حمل‌ونقل ریلی ندارد و این در حالی است که استان‌های شمالی کردستان از جمله آذربایجان غربی و شرقی و همدان که موقعیت جغرافیایی و ساختار مشابهی با کردستان دارند، به شبکه ریلی متصل هستند .

  |

  نظرات کاربران