در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • انجام ۹۷ درصد حمل و نقل کشور توسط بخش خصوصی


  شرکت مسافربری به درستی کار خود را انجام داده و پس از احراز شرایط لازم برای سفر و بررسی و کنترل ایمنی اتوبوس و مدارک‌ مورد نیاز رانندگان اقدام به صدور صورت‌وضعیت برای ۳۲ نفر مسافر نموده در حالی که در زمان سانحه تعداد مسافرین ۴۴ نفر بودند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نایب رئیس انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافربری شهرستان بندرعباس طی گزارشی اعلام کرد : در پی حادثه ناگوار و تلخ واژگون شدن اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی با توجه به اقدامات سازنده‌ای که در حوزه حمل و نقل انجام پذیرفته که می‌توان به صراحت گفت ۹۷ درصد حمل و نقل کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌پذیرد .

  عبدالمجید افندی طی گزارشی اعلام کرد :

  در پی حادثه ناگوار و تلخ واژگون شدن اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی با توجه به اقدامات سازنده‌ای که در حوزه حمل و نقل انجام پذیرفته که می‌توان به صراحت گفت ۹۷ درصد حمل و نقل کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌پذیرد که در همین راستا بخش حمل و نقل مسافر در این استان با نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سالیان متمادی اقدام به اعزام نیروهای مردمی با حجم گسترده‌ای با تعداد ۴ هزار نفر و ۱۰ هزار نفر از اقصی نقاط استان به مرقد مطهر حضرت امام خمینی ، ستاد اربعین حسینی می‌کرده که به لطف و عنایت خداوند با توجه به هماهنگی‌های لازم و برنامه‌ریزی‌های مدبرانه و مثمر ثمر به عمل آمده کوچک‌ترین مشکلی برای مسافرین عزیز که همگی به‌صورت رفت و برگشت انجام گرفته پیش نیامده است و این کارنامه درخشان برای این صنف در تمام اعزام‌ها به ثبت رسیده است .

  عبدالمجید افندی در ادامه گفت : متأسفانه در انجام سفر اخیر دانش آموزان ، متولیان این امر هیچ‌گونه مراجعه‌ای به هیچکدام از مسئولین بخش حمل و نقل مسافربری این استان نداشته‌اند و اصلاً این گلایه هست که چرا این عزیزان از ظرفیت ناوگان شهرستان بندرعباس استفاده نکرده و از استان‌های همجوار اقدام به تهیه اتوبوس و دعوت از راننده نموده‌اند ؟ این در حالی است که قریب به ده سال با حمایت اداره کل حمل و نقل استان اکثریت ناوگان‌ اتوبوسی و مسافربری نوسازی شده و ظرفیت و پتانسیل بسیار مطلوبی بخصوص در مسیر بندرعباس به استان فارس موجود است بطوریکه در طول شبانه‌روز بالغ بر ۲۰ دستگاه اتوبوس با مدل‌های بالا یعنی اتوبوس‌های VIP در مسیر فوق تردد می‌نمایند .

  نائب رئیس انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافربری شهرستان بندرعباس افزود : بنده از مسئولین برگزارکننده این اردو سؤال می‌کنم که کدام مسئول به پایانه جهت هماهنگی برای انعقاد قرارداد یا انتخاب راننده مراجعه نموده است ؟

   

   

  وی گفت : بنده این گلایه را از متولیان برگزارکننده اردوی دانش‌آموزی دارم که چرا این عزیزان جهت برگزاری اقدام به تهیه اتوبوس و راننده از استان همجوار ما یعنی استان فارس نمودند و حتی به خود زحمت آمدن یک نوک پا به پایانه مسافربری یا یک تماس تلفنی با یکی از مسئولین حمل و نقلی جهت اخذ صورت‌وضعیت دریغ کرده‌اند ؟ و این کار رو به خود راننده به‌عنوان نماینده موکول کرده‌اند ؟

  افندی در ادامه با اشاره به اینکه زمان مراجعه راننده و یک نفر دیگر جهت اخذ صورت‌وضعیت ، راننده حتی اسامی مسافرین خود را نداشته که به درستی در صورت‌وضعیت درج نماید گفت : به صراحت باید بگویم که شرکت مسافربری به درستی کار خود را انجام داده و پس از احراز شرایط لازم برای سفر و بررسی و کنترل ایمنی اتوبوس و مدارک‌ مورد نیاز رانندگان اقدام به صدور صورت‌وضعیت برای ۳۲ نفر مسافر نموده در حالی که در زمان سانحه تعداد مسافرین ۴۴ نفر بودند .

  لازم به ذکر است که اگر این شرکت که در ساعت ۲۲:۳۰ اقدام به صدور صورت‌وضعیت نمی‌کرد قطعاً با حجمه‌ای از اعتراض که چرا کار متولیان برگزارکننده اردو را شرکت‌های مستقر در پایانه مسافربری انجام نداده است مواجهه می‌شدیم .

  در ادامه این گزارش ناصر کریمی نیا رئیس انجمن صنفی شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل مسافربری شهرستان بندرعباس گفت : راننده و وسیله نقلیه اتوبوس هیچکدام هرمزگانی نیستند و به درخواست افراد غیر حمل و نقلی جهت حمل دانش آموزان وارد استان شده‌اند و این در صورتی است که شهرستان میناب خود دارای ناوگان مسافربری بوده است و حمل و نقل استان هیچ نقشی در انتخاب راننده و اتوبوس نداشته و مسئولین برگزارکننده اردو خودشان تأمین‌کننده راننده و اتوبوس جهت جابجایی دانش آموزان بودند و هم اکنون که این حادثه پیش آمده حمل و نقل استان را مقصر جلوه دادند در صورتی که سود و فایده را به استان‌های دیگر می‌رسانند .

  وی در ادامه افزود : متأسفانه کلیه سفرهای اردویی این استان به این منوال انجام می‌گیرد و امیدوارم کلیه مسئولین استانی که قصد برگزاری اینچنین اردوها و اعزام به استان‌های سراسر کشور دارند با این انجمن مکاتبه و قراردادی منعقد نمایند تا ما با استفاده بهینه  از پتانسیل‌های موجود اهم از رانندگان خبره و اتوبوس‌های VIP جهت رقم زدن سفری امن و ایمن به ارائه خدمات بپردازیم .

  عبدالمجید افندی در پایان این گزارش اعلام کرد : ما حاضریم به‌منظور تأمین سفر ایمن به اداراتی که برگزارکننده اردوهای زیارتی و سیاحتی و علمی هستند تخفیف قابل‌توجهی بدهیم تا شاهد اینچنین حوادث تلخ و ناگوار نباشیم .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۲۰ درصدی ترانزیت کالا از کشور

  افزایش ۲۰ درصدی ترانزیت کالا از کشور

  اگر چه اعتقاد بر این است که ترانزیت به متولی خاصی نیاز ندارد اما معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی می تواند به عنوان متولی نقش ایفا کند .

  |

  نظرات کاربران