در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد ۹ درصدی جابجایی کانتینری در هلدینگ بنادر تجاری چین


  توان عملیاتی کانتینر در بنادر اصلی خارجی گروه مانند ترمینال های بین المللی کانتینری Colombo در سری لانکا و Kumport در ترکیه به ترتیب با رشد ۲۱ و ۱۳ درصدی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۳۱۰ هزار TEU رسیدند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، جابه جایی کانتینری در هلدینگ بنادر تجاری چین و در نیمۀ نخست سال جاری میلادی با ۹ درصد افزایش به ۵۰ میلیون و ۲۰۰ هزار TEU رسید .

  به دنبال بهبود اقتصاد در صنعت کشتیرانی ، توان عملیاتی کانتینر در بنادر تجاری چین از ۴۶ میلیون و ۱۰۰ هزار TEU در شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی به ۵۰ میلیون و ۲۰۰ هزار TEU در مدت زمان مشابه سال جاری میلادی رسید .

  بر اساس این گزارش ، افزایش توان عملیاتی کانتینر در بنادر تجاری چین سود قبل از مالیاتِ حاصل از بخش بنادر اصلی را تا ۹ درصد افزایش داد و به ۷۵۴ میلیون دلار رساند به گونه ای که ۷۹ درصد از سود کلی هلدینگ را به خود اختصاص داد .

  در همین راستا ، حجم بار فله در بنادر گروه رشد ۱۵ درصدی را تجربه کرد و از ۲۱۷ میلیون تن در شش ماه نخست سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲۴۹ میلیون تن در شش ماه نخست سال جاری میلادی رسید . همچنین ، سود خالص نیمۀ نخست سال ۲۰۱۷ با ۸۶ درصد افزایش در بازار بورس سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار هنگ کنگ اعلام شد .

  رشد توان عملیاتی کانتینر بنادر گروه در سرزمین اصلی چین با ۱۰ درصد افزایش و رسیدن به ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار TEU نسبتاً پایدار بود و زمینۀ رشد در تجارت فله خشک را به گونه ای فراهم آورد که حجم بار فله با ۱۵ درصد افزایش به ۲۴۶ میلیون تن و در نیمۀ نخست سال جاری میلادی رسید .

  بنادر گروه در هنگ کنگ و تایوان نیز رشد ۲۱ درصدی در توان عملیاتی کانتینر و رسیدن آن به سه میلیون و ۷۰۰ هزار TEU را درحالی تجربه کرد که از رقم ثبت شده در مدت مشابه سال گذشته کمی پایین تر بود .

  از سوی دیگر و به دنبال ماموریت آشکار بنادر تجاری چین در مناطق توسعه نیافته ، بنادر خارجی گروه رشد پایداری را تجربه کردند و حجم جابه جایی کانتینر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ثبت هشت میلیون و ۵۰۰ هزار TEU تقریباً ثابت ماند .

  در مقابل ، توان عملیاتی کانتینر در بنادر اصلی خارجی گروه مانند ترمینال های بین المللی کانتینری Colombo در سری لانکا و Kumport در ترکیه به ترتیب با رشد ۲۱ و ۱۳ درصدی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار و ۳۱۰ هزار TEU رسیدند .

  این گزارش در ادامه با اشاره به توان عملیاتی کانتینر در ترمینال Lome واقع در Togo افزود : حجم جابه جایی کانتینری گروه در این ترمینال با افت شدید همراه شد و به ۳۶۰ هزار TEU رسید . این درحالی است که ترمینال کانتینری Tin-Can در نیجریه با ثبت جابه جایی کانتینری به ظرفیت ۲۰۰ هزار TEU در شش ماه نخست سال جاری میلادی ثابت ماند . افزون بر آن ، توان عملیاتی در ترمینال Djibouti با چهار درصد افت به ۴۸۰ هزار TEU رسید .

  هلدینگ بنادر تجاری چین با نگاهی به آینده بر این باور است که صنعت کشتیرانی وارد فاز جدید بهبود ساختاری شده است و انتظار دارد فصل اوج سوم و چهارم بهبود را به بازار بازگرداند . بهبود در تقاضا در صنعت کشتیرانی همراه با ادغام های بیشتر خطوط کانتینری در این صنعت و بهره مندی از ظرفیت حمل و نقل فله خشک عواملی کلیدی در رشد نرخ حمل و نقل در کشتیرانی هستند .
  مطالب مرتبط

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  مارپل کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها است که در سال ۱۹۷۳ ابتدا تدوین و سپس طبق توافقنامهٔ ۱۹۷۸ اصلاح گردید . کلمهٔ "مارپل" خلاصه شده (Marine Pollution) یا آلودگی دریایی است .

  |

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  بهبود مستمر در بخش فله و کشتی کانتینری در سال ۲۰۱۸ میلادی

  چین به عنوان یک عامل محرک رشد تقاضای کشتیرانی فله خشک ، جهش عظیمی را در افزایش سطوح واردات نفت خام در سال ۲۰۱۷ میلادی به نمایش گذاشته است . این کشور قصد دارد جایگاه بزرگترین صادر کننده کالاهای کانتینری جهان را برای خود نگاه دارد .

  |

  نظرات کاربران