در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جذب کالا و مسافر با توسعه و نوسازی ناوگان ریلی کشور


  با توجه به روند رو به افزایش آلودگی های صوتی و محیط زیست در کشور و مهمتر از آن سوانح و تصادفات بیش از اندازه در جاده های کشور ، موضوع خطوط ریلی و نوسازی و بهسازی و مهمتر از آن توسعه در مناطق مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نماینده مردم ابهر و خرمدره تاکید کرد : شرکت های حمل و نقل مسافری بایستی در جهت رقابت پذیری کردن حمل و نقل ریلی ، به مسافران خدمات با کیفیت ارائه دهند تا مسافر دیگر رغبتی برای استفاده از حمل و نقل جاده ای نداشته باشد .

  از سال های گذشته تاکنون موضوع حمل و نقل ریلی کشور نسبت به دیگر بخش های حمل و نقلی از مزیت های بسیاری برخوردار است که از نقش توسعه اقتصادی آن گرفته تا مزیت ایمنی ، دارای جایگاه برتری است.

  از تدوین برنامه های گذشته تا به امروز تاکید بسیاری بر توسعه این بخش به عنوان ایمن ترین بخش حمل و نقلی شده است بطوریکه در برنامه ششم توسعه و تاکیدات مقام معظم رهبری بر فراهم سازی بستر مناسب در جهت رقابت پذیری کردن این بخش تاکید شده است .

  محمد عزیزی عضو کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ؛ با بیان اینکه در تدوین برنامه های توسعه کشور همواره بخش ریلی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است ، گفت : بحث راه آهن و توسعه آن یکی از مطمئن ترین وسیله های انتقال مسافر می تواند باشد که بایستی برای آن سرمایه گذاری های کلان صورت گیرد . با توجه به روند رو به افزایش آلودگی های صوتی و محیط زیست در کشور و مهمتر از آن سوانح و تصادفات بیش از اندازه در جاده های کشور ، موضوع خطوط ریلی و نوسازی و بهسازی و مهمتر از آن توسعه در مناطق مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است .

  نماینده مردم ابهر و خرمدره با اشاره به اینکه قطعا ایراداتی بر بخش حمل و نقلی وارد است ؛ گفت : به منظور جذب مسافران و صاحبان بار برای استفاده از حمل و نقل ریلی ، بایستی نسبت به ورود ناوگان جدید و همچنین بازسازی ناوگان به شکلی که بتواند خدمات با کیفیتی را ارائه کند ، اقدامات وسیع تری صورت گیرد . همواره نقش بخش خصوصی در توسعه حمل و نقل ریلی به عنوان تنها بخشی که می تواند همکاری و مشارکت داشته و در جهت تکمیل پروژه ها ، راه آهن را یاری کند ، امری انکارناپذیر است اما به نظر می رسد برای تامین منابع مالی و کمبود منابع دولت و مجلس باید اقدام ویژه و اساسی داشته باشند چرا که محیط زیست کشور نیازمند توسعه ریل است .

  وی در بخش دیگر سخنان خود افزود : شرکت های حمل و نقلی بایستی در جهت رقابت پذیر کردن این بخش به مسافران خدمات با کیفیت ارائه دهند تا مسافر رغبتی برای استفاده از حمل و نقل جاده ای نداشته باشد . در جهت تحقق اهداف برنامه ششم توسعه بایستی بستر را برای حضور بخش خصوصی همچنین حمایت و ارائه تسهیلات به این بخش فراهم شود .

  عزیزی خاطر نشان کرد : تامین ناوگان مورد نیاز حمل و نقل ریلی منجر به جذب مسافران برای استفاده از این بخش و کاهش زمان سیر با ایمنی بالا شده و اقتصاد پایداری را برای کشور به همراه خواهد داشت .
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  نظرات کاربران