در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بررسی اصول کلی ساختار مدیریت کریدور ریلی جنوب – غرب


  روسای راه آهن های جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان با برگزاری دیدار پنج جانبه ای در شهر اودسا اوکراین در خصوص تشکیل کریدور ریلی جنوب – غرب به توافق رسیدند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، اجلاس پنج جانبه برای راه اندازی کریدور ریلی جنوب – غرب در کشور اوکراین برگزار شد و مقام های ریلی مذکور در این نشست اصول کلی ساختار مدیریت کریدور مذکور را مورد بررسی و توافق قرار دادند .

  اجلاس پنج جانبه میان روسای راه آهن های ایران ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان با هدف راه اندازی کریدور جنوب – غرب در شهر اودسا اوکراین برگزار شد .

  بر این اساس روسای راه آهن های جمهوری اسلامی ایران ، جمهوری آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان با برگزاری دیدار پنج جانبه ای در شهر اودسا اوکراین در خصوص تشکیل کریدور ریلی جنوب – غرب به توافق رسیدند .

  مقام های ریلی مذکور در این نشست اصول کلی ساختار مدیریت کریدور مذکور را مورد بررسی و توافق قرار دادند . همچنین در این جلسه ، جمهوری آذربایجان به عنوان کشور محل راه اندازی دفتر هماهنگی کریدور مذکور تعیین شد .

  از دیگر موارد مورد تصویب طرف های حاضر در این نشست می توان به تشکیل کارگروه اجرایی کریدور جنوب – غرب و راه اندازی دبیرخانه این کریدور در تهران اشاره کرد .

  همچنین کشورهای شرکت کننده در این نشست در خصوص تنظیم و تصویب تعرفه های حمل بار در مسیر بمبئی – بندرعباس – آستارا و همچنین نرخ این تعرفه ها در ادامه مسیر به سمت کشورهای آذربایجان ، گرجستان ، اوکراین و لهستان به توافق رسیدند .

  بر اساس این گزارش ظرفیت بار عبوری از کریدور مذکور ۲ میلیون تن در سال نخست ذکر شده است .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران