در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی در احداث باند دوم محور ازنا – شازند


  محور مذکور نیاز به ۴ تقاطع غیرهمسطح دارد که در صورت تأمین اعتبارات مربوطه در قراردادهای بعدی انجام خواهد پذیرفت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، سرپرست مدیریت ساخت و توسعه راه‌های راه و شهرسازی استان مرکزی گفت : عملیات احداث باند دوم محور ازنا - شازند با سرعت مطلوب در حال انجام است .

  احمد مرزبان گفت : عملیات احداث باند دوم محور ازنا – شازند که از ابتدای امسال کلید خورده است با پیشرفت فیزیکی ۲۵ درصد در حال اجراست . عملیات احداث باند دوم این محور ۷۴ کیلومتری که ۳۹ کیلومتر آن در حوزه استان مرکزی است سرعت گرفته و در ۱۳ کیلومتر ابتدای این محور ۳۰۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری و ۱۸۰ هزار مترمکعب خاک‌ریزی ، ۵۶ هزار مترمکعب زیراساس و ۴۴ دستگاه پل تا مرحله زیراساس در حال انجام است .

  مرزبان بیان کرد : در هفته دوم شهریور امسال در کیلومتر ۴ این محور عملیات انفجار در بخشی از مسیر (مقابل نیروگاه حرارتی شازند) اجرا شده که با این انفجار ۲۰ هزار مترمکعب خاک‌برداری سنگی انجام خواهد شد . شایان ذکر است این عملیات در طول ۳۰۰ متر ، عرض ۳۰ متر و ارتفاع ۳ الی ۱۶ متر و در ۶ مرحله صورت می‌پذیرد .

  گفتنی است محور مذکور نیاز به ۴ تقاطع غیرهمسطح دارد که در صورت تأمین اعتبارات مربوطه در قراردادهای بعدی انجام خواهد پذیرفت .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران