در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • رشد شاخص های تخلیه و بارگیری کانتینری در بندر امام خمینی (ره)


  آماده بودن زیرساخت ها ، بستری را ایجاد کرده تا با تخلیه و بارگیری ۵۶ هزار و ۹۵۰ TEU کانتینر از آغاز سال جاری تا پایان مردادماه ، رشد مطلوب ۴۰ درصدی در بندر امام خمینی(ره) محقق شود که دستاورد مهمی برای این اداره کل محسوب می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن تشریح عملکرد بندر امام خمینی(ره) طی پنج ماه نخست سال جاری ، از رشد قابل توجه شاخص های تخلیه و بارگیری کانتینری و ترانزیتی در این مجتمع بزرگ بندری کشور خبر داد .

  عبداللهی با اشاره به پیامدهای مثبت بازگشت خطوط لاینر کانتینری به بندر امام خمینی(ره) و رونق گرفتن چشمگیر فعالیت ها در این بندر به عنوان یکی از کانون های مهم تخلیه و بارگیری کانتینر در شمال خلیج فارس ، اظهار داشت : برخورداری بنادر امام خمینی(ره) و خرمشهر از پایانه های اختصاصی ویژه لجستیک کانتینر ، وجود تجهیزات و امکانات مناسب و توسعه زیرساخت ها موجب شده تا صاحبان کالا و بازرگانان از این فرصت های طلایی برای بهبود کسب و کار خود بهره گرفته و به تبع آن فعالیت های تخلیه و بارگیری طی سال جاری از رشد چشمگیری برخوردار شود .

  وی اضافه کرد : فراهم شدن این شرایط و آماده بودن زیرساخت ها ، بستری را ایجاد کرده تا با تخلیه و بارگیری ۵۶ هزار و ۹۵۰ TEU کانتینر از آغاز سال جاری تا پایان مردادماه ، رشد مطلوب ۴۰ درصدی در بندر امام خمینی(ره) محقق شود که دستاورد مهمی برای این اداره کل محسوب می شود .

  رشد ۵۰ درصدی ترانزیت از  بندر امام خمینی (ره)

  وی در ادامه اظهار داشت : طی بازه زمانی مذکور حجم ترانزیت کالاهای نفتی در مجتمع بزرگ بندری امام خمینی(ره) به یک میلیون و ۵۹ هزار و ۶۰۱ تن رسید که نشان از رشدی ۵۰ درصدی نسبت به سال قبل دارد و نوید بخش بازگشت فضای کسب و کار ترانزیت مواد نفتی به دوران اوج خود می باشد .

  وی اظهار امیدواری کرد : با ایجاد ثبات ، آرامش و امنیت کامل در منطقه ، رونق دوباره به این عرصه اقتصادی باز گردد و شاهد شکوفایی بیش از پیش  ظرفیت های بالقوه بندر امام خمینی(ره) در حوزه ترانزیت کالا باشیم .

  لازم به ذکر است ، اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان هفت بندر بزرگ و کوچک شامل بنادر امام خمینی(ره) ، خرمشهر ، آبادان ، شادگان ، اروندکنار و چویبده را مدیریت و راهبری می کند که مجموع ظرفیت تخلیه و بارگیری در این بنادر، ۵۸ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی می باشد .
  مطالب مرتبط

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  رشد ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی طی سال ۹۶

  رشد ۲۵ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده‌های نفتی در بندر امام خمینی طی سال ۹۶

  این مجتمع بزرگ بندری از دو اسکله اختصاصی برای پذیرش کشتی‌های حامل مواد نفتی و تجهیزات و ادوات پیشرفته برای انجام عملیاتی تخلیه و بارگیری نفتی با استانداردهای جهانی برخوردار است .

  |

  تبدیل بندر چابهار به ارزانترین بندر در منطقه خلیج‌فارس و دریای‌عمان

  تبدیل بندر چابهار به ارزانترین بندر در منطقه خلیج‌فارس و دریای‌عمان

  در طول فعالیت چند دهه سازمان بنادر و دریانوردی سابقه نداشته است که به این اندازه برای بندر چابهار تخفیف در نظر گرفته باشد و به منظور رونق اقتصادی ؛ از درآمدهای خود نیز به صورت قابل توجهی بکاهد .

  |

  نظرات کاربران