در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • بهره برداری رسمی از بندر حمد توسط امیر قطر


  بندر جدید به دور زدن تحریم های تجاری تحمیل شده بر قطر که از سوی عربستان سعودی و چندین کشور عربی دیگر اعمال شد ، کمک خواهد کرد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، شیخ تمیم بن احمد بن خلیفه آل ثانی ، امیر قطر ، بندر حمد را در Umm Al Houl به طور رسمی افتتاح کرد .

  شیخ تمیم بن احمد بن خلیفه آل ثانی ، امیر قطر ، بندر حمد در Umm Al Houl واقع در چهل کیلومتری جنوب دبی با ظرفیت سالانه هفت میلیون و ۵۰۰ هزار TEU را به طور رسمی افتتاح کرد .

  بندر حمد به ارزش هفت میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار قادر به پذیرش تمامی شناورها و از جمله کشتی های کانتینری غول پیکر است .

  بندر جدید به دور زدن تحریم های تجاری تحمیل شده بر قطر که از سوی عربستان سعودی و چندین کشور عربی دیگر اعمال شد ، کمک خواهد کرد . به عبارت دیگر ، بندر جدید به قطر کمک خواهد کرد ، کالاها را مستقیما از چین و عمان بجای ترانشیپ آنها از دبی ، وارد کند .

  جاسیم بن سیف آل وزیر حمل و نقل قطر با اشاره به اینکه بندر جدید غل و زنجیرهای هر تحریم تحمیل شده بر علیه اقتصاد کشور را در هم خواهد شکست ، گفت : از امید و جاه طلبی خود دست نخواهیم کشید . گفته می شود بندر مذکور در سال ۲۰۲۰ به طور کامل راه اندازی شود .

  مسیرهای جدید بنادر قطر را به بنادر سوهار و سلاله در عمان ، بندر Shuwaikh کویت ، کراچی پاکستان ، ایزمار در ترکیه و هم چنین بنادر Mundra و Nhava Sheva در هند متصل خواهد کرد .

  در ماه ژوئن سال جاری میلادی ، قطر یک خط مستقیم بین بندر حمد و بندر صحار عمان را نیز راه اندازی کرد .
  مطالب مرتبط

  افزایش ۲۱.۹ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

  افزایش ۲۱.۹ درصدی تخلیه و بارگیری فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

  طی دوماه اخیر ، دو میلیون و ۷۲۳ هزار تن فرآورده نفتی کابوتاژ و ۲۱۵ هزار و ۷۷۶ تن نیز وارد بندر شده است . ترانزیت نفتی نیز با میزان ۱۱هزار و ۱۱۲ تن در همسنجی با سال گذشته افزایش ۱۰۰درصدی را نشان می دهد .

  |

  تأمین و ساخت تجهیزات استراتژیکی بندری در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  تأمین و ساخت تجهیزات استراتژیکی بندری در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی

  همزمان با احداث و تکمیل طرح توسعه بندر شهید بهشتی ، تأمین و ساخت تجهیزات استراتژیکی بندری با هدف افزایش سهم تجارت در حوزه‌های ترانشیپی و ترانزیتی ؛ متناسب با افزایش ظرفیت عملیاتی بندر چابهار از ۲ و نیم میلیون تن به ۸ و نیم میلیون تن در سال در فاز اول طرح توسعه در دستور کار ...

  |

  افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت نفتی در بندر شهید رجایی

  افزایش ۱۰۰ درصدی ترانزیت نفتی در بندر شهید رجایی

  سهم عمده عملیات صورت گرفته در این بندر با رقم ۴ میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۸۹ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۳۶۱ تن فرآورده های نفتی با افزیش ۱۷ درصدی تخلیه و بارگیری شد .

  |

  نظرات کاربران