در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ضرورت توسعه زیرساخت های ریلی در بنادر کشور


  اگر سهم ریلی را در بنادر افزایش ندهیم ، قطعا به لحاظ حجم تردد کامیون درون بندر با مشکلاتی متعددی همچون ترافیک ، آلودگی و مشکلات زیرساختی مواجه خواهیم شد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، در نشست مشترک مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن گفت : ریل - بندر به عنوان یک ضرورت باید در دستور کار قرار گیرد و لازمه این کار برگزاری جلسات مهم و مستمر ، اتخاذ تصمیم‌های فوری و اثرگذار است .

  در این نشست محمد سعیدنژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، احمد خدایی ، قائم مقام شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ، مرتضی باقری مشاور وزیر راه و شهرسازی ، نورالدین علی آبادی ، معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر ، مازیار یزدانی معاون فنی و زیربنایی راه آهن ، اله مراد عفیفی پور مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و جمعی دیگر از مسؤولان راه‌آهن و بنادر و دریانوردی حضور داشتند .

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی طی سخنانی از دو دیدگاه به ضرورت توسعه زیرساخت های ریلی در بنادر کشور پرداخت و گفت : منظر اول ، نگاه ملی است . با توجه به توسعه عملیاتی بنادر ، ضریب پاسخگویی حمل و نقل جاده ای برای جابجایی کالا در حال کاهش است . منظر دوم ، جنبه الزامات مربوط به رسالت های سازمانی و بنگاهی است. اگر سهم ریلی را در بنادر افزایش ندهیم ، قطعا به لحاظ حجم تردد کامیون درون بندر با مشکلاتی متعددی همچون ترافیک ، آلودگی و مشکلات زیرساختی مواجه خواهیم شد .

  سعیدنژاد بر لزوم تلاش به منظور افزایش سهم ریلی در بنادر ایران تأکید کرد و گفت : باید با انجام مطالعه دقیق ، تعداد شانتینگ یاردهای ریلی را در بنادر افزایش دهیم .

  وی ابراز امیدواری کرد ، با برگزاری و تداوم نشست های مشترک اینچنینی بین دو مجموعه بنادر و راه آهن بتوان سهم ریل را از حمل و نقل بار درون بنادر افزایش داد .

  در ابتدای این نشست ، "اله مراد عفیفی پور" گزارشی مبسوط در خصوص حمل و نقل ریلی ، امکانات و زیرساخت های موجود و برنامه های در دست اجرا برای توسعه فعالیت ریلی در بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور ارایه کرد .

  در ادامه این نشست ، مقرر شد به منظور حمل بیشتر بار توسط راه‌آهن ضمن تشکیل جلسات سه جانبه بین بنادر و راه‌آهن و شرکت‌های مربوطه ، راهکارهای لازم برای توسعه این فعالیت به صورت مستمر مورد ارزیابی ، بازبینی و اقدام قرار گیرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  نظرات کاربران