در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم ابلاغ بخش‌نامه استفاده از قطار برای اردوهای علمی


  لازم است برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد تا بتوانیم مسافرت با قطار را در بین مردم ترویج کنیم و در مسیرهای پرترافیک ، قطار را جایگزین اتوبوس کنیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بیان کرد : استفاده از حمل‌ونقل ریلی برای اردوهای علمی و غیره به‌صورت یک بخش نامه صادر و برای همه سازمان‌ها و ارگان‌ها ابلاغ شود .

  کاظم جلالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به اینکه جاده‌ها در کشورهای مختلف همیشه سانحه آفرین بوده‌اند ، گفت : موضوع جاده و مسائل مختلف آن از سالیان اخیر در دستور کار سیاست گذاران و برنامه ریزان کشور بوده است اما اینکه تاکنون نتوانسته ایم اقدامات جدی برای کاهش سوانح انجام دهیم جای تامل و تفکر بسیار دارد . با توجه به عوامل و علل بروز سانحه در جاده ها ، عامل انسانی و وسیله نقلیه بیشترین نقش را ایفا می کنند .

  جلالی عنوان کرد : مسئولان کشور بایستی تا موضوع به فراموشی سپرده نشده ، علل بروز سانحه را بررسی ، راهکارهای خود را برای جابجایی امن مسافران ارائه و متخلفان امر به سزای عمل برسانند . با توجه به اینکه برخی مناطق کشور از زیرساخت‌های جاده‌ای مناسب برخوردار نیستند ، بهتر است برای جابجایی به سمت حمل‌ونقل ریلی پیش رفته و یا حداقل چنانچه نتوانستیم حمل‌ونقل جاده‌ای را جایگزین ریلی کنیم ، بهتر است از رانندگی در شب جلوگیری شود .

  وی با بیان اینکه استفاده از حمل‌ونقل ریلی برای اردوهای علمی و غیره به‌صورت یک بخشنامه صادر و برای همه سازمان‌ها و ارگان‌ها ابلاغ شود ، گفت : با توجه به سوانح جاده‌ای و افزایش آمار تلفات در کشور ، استفاده از حمل‌ونقل ریلی لازم‌الاجرا است چراکه این وسیله حمل‌ونقلی ضمن ایمنی بالا ، در هر ساعت از شبانه‌روز بر روی خطوط سیر کرده و خدمات موردنیاز مسافران را بنا به درخواست آنان تأمین می‌کند .

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خاطرنشان کرد : لازم است برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد تا بتوانیم مسافرت با قطار را در بین مردم ترویج کنیم و در مسیرهای پرترافیک ، قطار را جایگزین اتوبوس کنیم .
  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران