در حال بارگذاری ...

لزوم رسیدگی به فعالیت امداد خودروها در جاده‌ها


دادستانی کل کشور آمادگی دارد که همان‌گونه که در زمینهٔ توقف فعالیت شرکت‌های موبایلی حمل‌ونقل درون‌شهری در جاده‌های کشور با این سازمان همکاری خوبی داشته است و از ورود این نرم‌افزار به حوزه مسافران برون‌شهری جلوگیری کرده است ، در این خصوص نیز همکاری و هماهنگی‌های مناسبی داشته باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسئله فعالیت امداد خودروها در جاده‌ها به دلیل پاره‌ای از مشکلات که بعضاً برای شهروندان ایجاد می‌کند باید به‌صورت مستمر رسیدگی شود گفت : اقدامات ما در این زمینه این است که مردم در جاده‌های کشور زمانی که از یک نقطه‌ به‌ نقطه دیگر سفر می‌کنند بتوانند با شماره‌گیری یک شماره به امداد خودرو نزدیک خود متصل شوند .

دادیار دادستانی کل کشور به همراه هیاتی با معاون وزیر راه و شهرسازی دیدار و از مرکز مدیریت راههای کشور بازدید کرد و در این بازدید داود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس این سازمان خدمت‌رسانی هرچه بهتر به مردم را یک اصل مهم برشمرد و اظهار داشت : برای ارائه خدمات در طول راه‌ها به هم‌وطنان تلاش‌های زیادی صورت گرفته و پیشرفت‌های خوبی از جمله ساماندهی امداد خودروهای فعال در جاده‌ها حاصل گردیده است .

کشاورزیان ، با تأکید بر اینکه سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به دنبال یافتن راه‌های بیشتر برای سهولت دسترسی افراد به اطلاعات مورد نیاز خود در زمینهٔ سفرهای برون‌شهری است ، افزود : مسئله فعالیت امداد خودروها در جاده‌ها به دلیل پاره‌ای از مشکلات که بعضاً برای شهروندان ایجاد می‌کند یکی از موضوعاتی است که باید به‌صورت مستمر رسیدگی شود .

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با اشاره به اینکه این سازمان از موضوع فعالیت امداد خودروهای وابسته به  تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو استقبال می‌کند، خاطرنشان کرد : منطق حاکم بر اقدامات ما در این زمینه این است که مردم در جاده‌های کشور زمانی که از یک نقطه‌به‌نقطه دیگر سفر می‌کنند بتوانند با شماره‌گیری یک شماره به امداد خودرو نزدیک خود متصل شده و دیگر نیازی به حفظ و یا جستجوی شماره‌های متفرقه نباشند .

وی با تأکید بر اینکه  سامانه متمرکز خواهد توانست از فعالیت امداد خودروهای فاقد مجوز جلوگیری به عمل آورد ، گفت : به‌صورت مکرر مشاهده می‌شود که افرادی از راه‌های مختلف به مردم معرفی می‌شوند که دارای مجوزهای لازم برای ارائه خدمت به مسافران بین‌شهری نیستند که با برنامه‌ریزی گسترده و اطلاع‌رسانی به مردم ،  می‌توان آن‌ها را از راه‌های ارتباط تلفنی ، اینترنتی و موبایلی متعلق به سازمان برای یافتن امداد خودروی مناسب و دارای مجوز مطلع کرد .

 

 

بر اساس این گزارش ، غلامرضا اسداللهی ، دادیار دادستانی کل کشور با تشکر از اقدامات صورت گرفته سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در زمینهٔ سامان‌دهی امداد خودروهای برون‌شهری گفت : دادستانی نیز پیگیر امور بسیاری هست که یکی از این امور به حقوق عامه مردم بازمی‌گردد و دغدغه ما این است که در این زمینه حقوق عامه مردم تضییع نشود .

اسداللهی با اشاره به اینکه معاونت امور عامه به‌عنوان مدعی‌العموم جهت پیگیری مسائل کلان کشور در دادستانی کل ایجاد شده است گفت : این معاونت متولی و  پیگیر مسئله امداد خودرو در جاده‌ها هست زیرا که شاهد تخلفات قابل‌توجه و ارجاع شکایات زیادی در این زمینه از مردم هستیم .

وی با تأکید بر اینکه ازنظر ما سازمان‌دهی امداد خودروها به دلیل مسئولیت قانونی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در جاده‌ها بر عهده این سازمان است ، ادامه داد : دادستانی کل کشور آمادگی دارد که همان‌گونه که در زمینهٔ توقف فعالیت شرکت‌های موبایلی حمل‌ونقل درون‌شهری در جاده‌های کشور با این سازمان همکاری خوبی داشته است و از ورود این نرم‌افزار به حوزه مسافران برون‌شهری جلوگیری کرده است ، در این خصوص نیز همکاری و هماهنگی‌های مناسبی داشته باشد .

به گفته دادیار دادستانی کل کشور می‌توان از طریق ابلاغ بخشنامه‌ای از سوی دادستان کل به دادستان‌های سراسر کشور جلوی فعالیت واحدهای غیرمجاز در استان‌ها را نیز گرفت .

اسداللهی در پایان با ابراز خرسندی از اینکه تعزیرات حکومتی نیز وارد مسئله ساماندهی امداد خودروهای جاده‌ای شده است گفت : سعی می‌شود تا با راهکارهایی به‌سوی پیشگیری از فعالیت واحدهای غیرمجاز امداد خودروی جاده‌ای پیش رفت و تلاش می‌گردد تا هم‌افزایی برای مقابله با این مسئله را در تمام سازمان‌های درگیر ایجاد کرد .

لازم به ذکر است سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در پنج  سال گذشته طبق قانون ابلاغی از سوی دولت مدیریت ساماندهی امداد خودروهای فعال در سطح جاده‌های کشور را برعهده‌ گرفته و طی این مدت توانسته است تا با قرار دادن استاندارهای لازم و برنامه‌ریزی مستمر به ١٠٠ مرکز امداد خودرو مجوز فعالیت دهد که در حال حاضر ٦٢  مرکز در حال فعالیت هستند که اطلاعات و مشخصات شرکت‌های دارای اعتبار در اپلیکیشن ١٤١ در اختیار و دسترس هم‌وطنان است .

اضافه می‌نماید در این جلسه که معاون حمل‌ونقل ، معاون برنامه‌ریزی ، جمعی از مدیران سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای نیز حضور داشتند ، دادیار دادستان کشور و هیئت همراه از مرکز مدیریت راه‌های کشور بازدید و از نزدیک با ظرفیت‌ها ، امکانات و خدماتی که به هم‌وطنان ارائه می‌شود آشنا شدند .
مطالب مرتبط

ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

|

اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

|

آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

|

نظرات کاربران