در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • جمع‌آوری زیرساخت‌های قدیمی خطوط ریلی در بندر امام خمینی


  خردادماه امسال و با حضور وزیر راه و شهرسازی ، پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به طول ۱۳ کیلومتر در دو محور B و سیلو آغاز شد و طبق برآوردها ، قرار است طی مدت ۲۴ ماه به اتمام برسد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مرحله جمع‌آوری زیرساخت‌ها و روساخت‌های قدیمی خطوط ریلی داخلی بندر امام خمینی (ره) در راستای اجرای پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی این خطوط در حال تکمیل است .

  آیت رضازاده معاون مهندسی و عمران این اداره کل ، ضمن اشاره به آغاز پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی ۱۳ کیلومتر خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) در مردادماه امسال ، هدف از اجرای این پروژه را افزایش توان ناوگان ریلی و توسعه حمل‌ونقل ریلی در این بندر دانست . در این مرحله از پروژه که با نظارت کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان عملیاتی می‌شود ، عملیات تخریب آسفالت ، بتن مسلح و غیرمسلح به منظور جمع‌آوری زیرساخت‌ها و روساخت‌های قدیمی ریل به دلیل اتمام عمر مفید آن‌ها با پیشرفت مطلوبی در دست اجراست .

  معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی هفت درصدی این پروژه افزود : پس از اجرای کامل این پروژه که با مبلغ اولیه‌ای بالغ بر ۲۸۸ میلیارد ریال آغاز شده ، ۴۰ دستگاه سوزن تعویض شده و ارتفاع ریل‌ها نسبت به وضعیت پیشین تغییر محسوسی خواهد کرد .

  رضازاده در پایان یادآور شد : خردادماه امسال و با حضور وزیر راه و شهرسازی ، پروژه تعمیرات اساسی و نوسازی خطوط ریلی داخلی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به طول ۱۳ کیلومتر در دو محور B و سیلو آغاز شد و طبق برآوردها ، قرار است طی مدت ۲۴ ماه به اتمام برسد .
  مطالب مرتبط

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  نظرات کاربران