در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ارتقای ظرفیت شبکه ریلی با تعامل مرکز پژوهش‌های مجلس و راه‌آهن


  تعامل مرکز پژوهش‌های مجلس و راه‌آهن باعث خواهد شد تا بتوانیم شاهد ارتقای ظرفیت راه آهن در بخش‌های حمل بار و مسافر باشیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، تفاهم‌نامه همکاری مشترک مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به امضای حسین افشین معاون پژوهش‌های تولیدی - زیربنایی مرکز و سعید رسولی عضو هیات‌مدیره راه‌آهن رسید .

  حسین افشین در این نشست تقویت حمل و نقل ریلی را از اولویت‌های توسعه کشور دانست و گفت : یکی از اولویت‌های کاری که در دستور کار مجلس و مرکز قرار گرفته موضوع حمل و نقل به ویژه حمل‌و‌نقل ریلی است که امضای این تفاهم‌نامه می‌تواند به پیشبرد این موضوع کمک کند . همکاری مشترک مرکز و راه‌آهن می‌تواند به بررسی قوانین حوزه حمل‌و‌نقل ریلی کمک کند تا اگر قوانین بازدارنده‌ای در این زمینه وجود دارد ، مشخص شوند و براساس آن با نظر نمایندگان محترم مجلس بازنگری در قوانین انجام گیرد .

  معاون پژوهش‌های زیربنایی و تولیدی مرکز ‌تصریح کرد : تعامل مرکز پژوهش‌های مجلس و راه‌آهن باعث خواهد شد تا بتوانیم شاهد ارتقای ظرفیت راه آهن در بخش‌های حمل بار و مسافر باشیم . امیدواریم با علاقه‌مندی که در مجموعه راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و پتانسیل و توانمندی که در مرکز پژوهش‌های مجلس وجود دارد به زودی ارتباط خوبی بین دو مجموعه برقرار شود و مطالعاتی که تاکنون انجام شده و قرار است انجام گیرد زمینه توسعه راه‌آهن را فراهم آورد . تعامل و همکاری با مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی زمینه‌ساز هم‌افزایی در اجرای بهتر امور حمل و نقل ریلی خواهد بود .

  عضو هیات‌مدیره راه‌آهن با اشاره به بند ۲۴ و ۲۵ سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه ‌تصریح کرد : مقام معظم رهبری در این سیاست‌ها با دقت و درایت به اهمیت اولویت ‌بخش ریلی در توسعه حمل‌ونقل و ایجاد مزیت رقابتی و توسعه‌ حمل‌ونقل ریلی باری با اولویت تجهیز شبکه و اتصال شبکه به مراکز بزرگ اقتصادی اشاره نموده‌اند .

  سعید رسولی ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم‌نامه به همکاری و تعامل هرچه بیشتر مرکز پژوهش‌ها و راه آهن منتهی شود .

  شایان ذکر است بخشی از اهداف امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران شامل همکاری و تسهیل ارتباط میان دو طرف در حوزه مقررات و قانونگذاری و نظارت مربوط به صنعت حمل و نقل ریلی و راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و بندهای ۲۴ و ۲۵ سیاست های کلی برنامه ششم توسعه ابلاغی معظم‌له به ویژه در ارتباط با بهبود حلقه‌های زنجیره فرایند توسعه اقتصادی ، ‌افزایش توان رقابتی و ارتقا سهم حمل و نقل ریلی است .

  گفتنی است اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز طرفین ، ‌تبادل تجربه و برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی و تدوین اسناد و مدارک علمی بخشی از موضوع این همکاری مشترک است .
  مطالب مرتبط

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  تحویل نخستین محموله ریل ملی به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران

  در شرایط کنونی که با تحریم های ظالمانه طرف هستیم ، تامین ریل در داخل کشور‌ ، پشتیبانی بسیار موثری در جهت توسعه حمل‌و‌نقل ریلی محسوب می‌شود . تحویل اولین محموله ریل ملی ، نوید این را می دهد که دغدغه راه آهن جمهوری اسلامی برای تامین ریل رفع و این امر با افزایش تولید حاصل می‌شود ...

  |

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  انتقال بخشی از وظایف مرتبط به ایمنی ریلی به خارج از راه‌آهن

  همزمان با تلاش برای افزایش حمل بار و جابجایی مسافر ضروری است که نسبت به ارتقاء ایمنی راه‌آهن نیز اقدام گردد که در این خصوص مشاور اصلاح ساختار راه‌آهن پیشنهادهایی برای ساختار آتی ایمنی راه‌آهن ارائه داده که در مرحله نهایی کردن می باشد .

  |

  نظرات کاربران