در حال بارگذاری ...
 • اتصال سامانه‌های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی گمرک


  هم اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می‌شود و خدمت گیرندگان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت نمایند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ گمرک ایران اعلام کرد : در راستای توسعه خدمات الکترونیکی و تسهیل فرآیند ترانزیت برای شرکت‌های حمل و نقل بین المللی ، فاز اول اتصال سامانه‌های بیمه با پنجره واحد تجارت فرامرزی به بهره برداری رسید .

  بر اساس این طرح در فاز اول و در نخستین گام ارتباط یک شرکت بیمه‌ای با پنجره واحد تجارت فرامرزی از امروز الکترونیکی شد و همه خدمات صدور بیمه نامه در رویه‌های مربوطه به صورت الکترونیک و غیرحضوری انجام خواهد پذیرفت . سایر شرکت‌های بیمه گذار موظف هستند تا پایان شهریور ماه نسبت به ارائه خدمات الکترونیک مذکور اقدام کنند، در غیر اینصورت از پذیرش بیمه نامه‌های مربوطه خودداری خواهد شد .

  پیش از این به کمک سامانه جامع گمرکی پرونده‌های کاغذی شرکت‌های بیمه‌ای جمع آوری و صرفا پرونده‌های الکترونیکی در گمرک برای شرکت‌های بیمه‌ای تشکیل شده بود که با اقدام جدید کاملا ارتباط شرکت‌های بیمه‌ای با گمرک الکترونیکی شده و صدور بیمه نامه هم صرفا به صورت الکترونیکی در پنجره واحد تجارت فرامرزی امکان پذیر خواهد بود .

  هم اکنون خدمات اصلی گمرک ایران به صورت اینترنتی انجام می‌شود و خدمت گیرندگان می‌توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و صرفا از طریق پنجره واحد تجارت فرامرزی در سایت گمرک ایران خدمات گمرکی را دریافت نمایند .

  بر اساس ارزیابی ستاد مرکزی سیزدهمین جشنواره شهید رجایی ، گمرک ایران در میان دستگاههای اجرایی با کسب بالاترین امتیاز در شاخص دولت الکترونیک به دلیل پیاده سازی پروژه‌ها و برنامه‌های دولت الکترونیک عنوان سازمان برتر را کسب کرد و لوح سازمان برتر از سوی رئیس جمهوری به فرود عسگری سرپرست گمرک ایران اعطا شد .

  گمرک ایران ادعای سرپرست اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور را تکذیب و اعلام کرد : گمرک به خودروسازان برای نوسازی ناوگان عمومی بدهکار نیست . گمرک در پاسخ به این موضوع اعلام کرد که تعهد این سازمان در خصوص نوسازی ناوگان عمومی ، معطوف به ماده یک و دو قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت است .

   

   

  بر اساس ماده یک قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت دولت مکلف است در جهت توسعه حمل و نقل درون شهری و برون شهری کشور و مدیریت بر مصرف سوخت نسبت به بهینه سازی عرضه خدمات حمل و نقل بهینه سازی تقاضای حمل و نقل ، بهینه سازی مصرف انرژی ، بهینه سازی تولید خودرو و خروج بنزین و گازوئیل از سبد حمایتی ، حداکثر از ابتدای سال ۱۳۹۱ هجری شمسی اقدام کند .

  با توجه به این قانون ، ماده ۲ تاکید می‌کند که دولت برای اجرای احکام ماده (۱) می‌تواند با اعطاء کمک‌های بلاعوض یارانه‌ای به بخش‌های غیردولتی مرتبط با اهداف این قانون و همچنین تخفیف در حقوق ورودی و سود بازرگانی واردات ناوگان حمل و نقل همگانی ، خودروهای کم مصرف ، خودروهای گازسوز ، نفت گاز ، برقی و دو نیرویی (هیبریدی) و قطعات و تجهیزات مربوطه اقدام کند .

  بر همین اساس گمرک موظف شده است تا در بحث واردات قطعات خودرو، تخفیفاتی را بر اساس میزان نوسازی هر یک از خودروسازان به آن‌ها اختصاص دهد .

  گمرک ایران در خصوص آخرین وضعیت نوسازی ناوگان خودروهای فرسوده عمومی با ارائه تخفیف قطعات و ماشین‌آلات خودروسازان اعلام کرده که در قانون بودجه سال‌جاری مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال طی ردیف درآمدی ۱۱۰۴۰۸ بابت تخفیف حقوق ورودی برای جایگزینی ناوگان خودروهای فرسوده عمومی مندرج در ماده ۲ قانون مدیریت حمل‌ونقل سوخت به صورت جمعی خرجی پیش‌بینی شده که براساس حکم سازمان برنامه و بودجه مبلغ ۱۸۰۰ میلیارد ریال از محل ردیف ۱۴۷ - ۵۳۰۰۰ ابلاغ اعتبار شده است .

  آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران نشان می‌دهد که در ۵ ماه ابتدایی امسال تاکنون بالغ بر ۴۳۰ میلیارد ریال از تخفیف در نظر گرفته شده توسط خودروسازان استفاده شده است بنابراین در فرآیند اعلام شده ، خودروسازان همچنان می‌توانند تا پایان سال در زمان واردات قطعات از این تخفیات استفاده کنند و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص از سوی گمرک وجود ندارد .

  بر اساس این آمار خودرو سازان در صورت واردات قطعات ، می‌توانند تا پایان سال از مابقی تخفیف در نظر گرفته شده به میزان ۱۳۰۰ میلیارد ریال در این بخش بهره گیرند و هیچ گونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد .
  مطالب مرتبط

  قطعات منفصله برای تولید خودرو در صدر فهرست واردات

  قطعات منفصله برای تولید خودرو در صدر فهرست واردات

  طی چهار ماهه نخست سال‌جاری قطعات منفصله جهت تولید اتومبیل سواری با حجم سیلندر ۲۰۰۰ سی‌سی با ساخت داخل ۵۰ درصد و بیشتر به ارزش ۱۶۰ میلیون دلار در ردیف دهم کالاهای عمده وارداتی جای دارد و با کاهش ۱۸ و ۴۶ صدم درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است .

  |

  آغاز تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌ها و رانندگان بخش حمل‌ونقل بین‌المللی جاده ای

  آغاز تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌ها و رانندگان بخش حمل‌ونقل بین‌المللی جاده ای

  پس از اجرای موفق مرحله اول سامانه مذکور ، شعب سایر استان‌های با حجم بالای تردد از مرزها نیز به این سیستم اضافه می‌شوند و با همکاری و مشارکت سایر بانک‌های عامل در پرداخت ارز مورد نیاز رانندگان عزیز تسریع می‌گردد .

  |

  نظرات کاربران