در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اتصال کهگیلویه و بویراحمد به عسلویه از طریق محور کازرون – فراشبند


  حجم خاک‌برداری ۳۰۹۷۷۵ مترمکعب ، حجم خاک‌ریزی ۱۹۳۰۸۰ مترمکعب و تعداد ابنیه فنی ۴۰ دستگاه است و ۳۲۸۰۰ تن آسفالت در دولایه حجم آسفالت مصرفی می‌باشد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی فارس در مراسم افتتاح ۱۰ کیلومتر از بهسازی محور کازرون – فراشبند این محور را یک محور ترانزیت و با اهمیت شمرد و گفت : این محور اتصال استان کهگیلویه و بویراحمد به عسلویه را از طریق فراشبند میسر می‌کند .

  فیروز تکاور مدیرکل راه و شهرسازی فارس در مراسم افتتاح پروژه‌های راهسازی و آغاز عملیات پروژه پل بزرگ که نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی ، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ، فرماندار کازرون و دیگر مسئولین استانی و محلی حضور داشتند ، افزود : ما باید محور کازرون – فراشبند را فراتر از راه اصلی ببینیم و یک باند جدید بسازیم و محور را به‌صورت بزرگراه تبدیل کنیم .

  وی تصریح کرد : خوشبختانه با وجود کمبود اعتبارات و با همت مسئولین و پیمانکار پروژه شرکت هفتصد و مشاور شرکت پارس چگالش شاهد بهره‌برداری از ۱۰ کیلومتر از این محور با اعتباری بالغ بر ۱۶۰ میلیارد ریال با عرض ۱۱ متر راه اصلی می‌باشیم و مابقی مسیر به سمت بالاده که ۱۵ کیلومتر است زیرسازی شده و توسط پیمانکار شرکت هفتصد در دست اجراست .

  وی در خصوص مشخصات فنی این پروژه نیز اذعان داشت : حجم خاک‌برداری ۳۰۹۷۷۵ مترمکعب ، حجم خاک‌ریزی ۱۹۳۰۸۰ مترمکعب و تعداد ابنیه فنی ۴۰ دستگاه است و ۳۲۸۰۰ تن آسفالت در دو لایه حجم آسفالت مصرفی می‌باشد .

  مدیرکل راه و شهرسازی فارس در ادامه از افتتاح محور راه روستایی جره به حسین‌آباد خبر داد و افزود : امروز ۶ کیلومتر از این مسیر با اعتباری بالغ بر ۲۷ میلیارد ریال افتتاح می‌شود . عملیات اجرایی احداث پل بزرگ‌راه روستایی جره به حسین‌آباد نیز با اعتبار مورد نیاز ۱۷.۵ میلیارد ریال آغاز می‌گردد .

  مدیرکل راه و شهرسازی فارس اضافه کرد : هر ساله با شروع فصل بارندگی شاهد انسداد این محور می‌باشیم که با احداث این پل با طی کردن ۱۰ کیلومتر به ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر می‌رسیم .

  شایان ذکر است که کلنگ عملیات اجرایی بازسازی پل روستایی بالاده نیز توسط اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس زده شد .
  مطالب مرتبط

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  نظرات کاربران