در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • موافقت با تمدید مجوز ساخت و بهره برداری از چهار سازه دریایی


  با ‌«تمدید موافقت اولیه کارگاه ساخت و تعمیر شناور در استان بوشهر» ، «تمدید مجوز بهره‌برداری اسکله فولاد در استان خوزستان» ، «تمدید مجوز ساخت بندر تفریحی در استان مازندران» و «‌تمدید مجوز ساخت بندر ستاره قشم در استان هرمزگان» موافقت شد‌ .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با تمدید موافقت اولیه ، تمدید مجوز ساخت و تمدید مجوز بهره‌برداری چهار سازه دریایی موافقت کرد .

  طبق اعلام دبیرخانه کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی سازمان بنادر و دریانوردی‌ ، پس از دریافت مدارک متقاضیان از طریق سامانه جامع مدیریت و نظارت بر سواحل کشور به آدرس SM.PMO.IR از دیدگاه حقوقی ، امور بندری ، امور دریایی ، حفاظت ایمنی و محیط زیست ، سازه دریایی و مهندسی سواحل کمیته صدور مجوز سازه‌های دریایی با حضور اکثریت اعضاء و مشاوران مورد بحث و بررسی کارشناسی قرار گرفت .

  در نهایت با ‌«تمدید موافقت اولیه کارگاه ساخت و تعمیر شناور در استان بوشهر» ، «تمدید مجوز بهره‌برداری اسکله فولاد در استان خوزستان» ، «تمدید مجوز ساخت بندر تفریحی در استان مازندران» و «‌تمدید مجوز ساخت بندر ستاره قشم در استان هرمزگان» موافقت شد‌ .

  طبق بند ۲۲ ماده ۳ آیین‌نامه سازمان بنادر و دریانوردی مصوب سال ۱۳۴۸ مجلسین و الحاقیه تبصره مصوب سال ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی ، این سازمان موظف است از ساخت و ساز و یا بهره برداری از تاسیسات و تجهیزات فاقد مجوز از سازمان بنادر و دریانوردی از طریق مراجع ذیصلاح قانونی جلوگیری کند و به منظور حفاظت از خط سواحل کشور از آسیب‌های ناشی از ساخت و سازهای غیر اصولی مربوط به تاسیسات دریایی و بندری ، همه متقاضیان اعم از حقیقی و حقوقی موظف هستند قبل از اقدام جهت ساخت سازه دریایی از این سازمان مجوز‌های ساخت و تأسیس و بهره برداری را اخذ کنند .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران