در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • لزوم افزایش سهم حمل و نقل ریلی کانتینر در بندر شهید رجایی


  جهت حمل بیشتر بار توسط راه آهن ضمن تشکیل جلسات سه جانبه بین بنادر و راه آهن و شرکتهای مربوطه ، تصمیم گیریهای موثر و مفید اتخاذ و اجرایی شده و سیاست کلی بر حمل بیشتر بار بندر شهید رجایی با راه آهن ، پیگیری و عملیاتی شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، قائم مقام راه آهن در نشست مشترک راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی بر افزایش سهم حمل و نقل کانتینری ، رفع موانع گمرکی و راهکارهای جذب محمولات به سمت حمل ریلی از منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی تاکید کرد .

  نشست مشترک بین مقامات ارشد راه آهن و سازمان بنادر و دریانوردی در هرمزگان با حضور قائم مقام راه آهن ، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ، مشاور وزیر راه و شهرسازی ، معاون فنی و زیربنایی راه آهن و مدیران کل بنادر و راه آهن هرمزگان و بازرگانی و بازاریابی راه آهن برگزار شد .

  در این نشست گزارش هایی مبنی بر افزایش حمل ریلی ؛ توسعه خطوط ریلی در کلیه انبارهای محوطه بندری شهید رجایی و سایتهای آن و راههای افزایش حمل بار توسط راه آهن ارائه شد .

  بنابراین گزارش ؛ در این جلسه راهکارهای کاهش مشکلات و تعامل بیشتر بین راه آهن ، بنادر و دریانوردی و شرکتهای حمل بار ریلی مورد بحث و بررسی قرار گرفته و مقرر شد جهت حمل بیشتر بار توسط راه آهن ضمن تشکیل جلسات سه جانبه بین بنادر و راه آهن و شرکتهای مربوطه ، تصمیم گیریهای موثر و مفید اتخاذ و اجرایی شده و سیاست کلی بر حمل بیشتر بار بندر شهید رجایی با راه آهن ، پیگیری و عملیاتی شود .

  همچنین قائم مقام راه آهن در نشست مشترک بر افزایش میزان تخلیه و بارگیری بخصوص راه اندازی قطارهای مستقیم و برنامه ای کانتینری از بندر شهید رجایی به سایر مقاصد اشاره و تاکید کرد .

  بر اساس این گزارش ؛ اصلاح و مرمت و تکمیل برخی خطوط فرعی که عملیات تخلیه و بارگیری در آن خطوط انجام می گیرد ، از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست بوده است . در ادامه این برنامه خدایی قائم مقام راه آهن و هیئت همراه از اداره کل راه آهن هرمزگان بازدید کرد .

  در این برنامه با توجه به اهمیت ساماندهی حمل و نقل مواد معدنی و ایجاد خطوط تخلیه و ایجاد واگن برگردان ، قائم مقام راه آهن از سایت ۲۰۰ هکتاری و خطوط پشتیبانی ، سایت مانوری ، پایانه نفتی ، پروژه های تخلیه در حال احداث و سایر اماکن تخلیه و بارگیری ریلی بازدید کرد .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  تشریح اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با تکمیل کریدور شمال - جنوب

  یکی از مزیت‌های مهم تکمیل کریدور شمال - جنوب این خواهد بود که تجار و بازرگانان کشورهای پیرامونی و جمهوری اسلامی ایران می‌توانند ارتباطات تنگاتنگ و گسترده‌تری با یکدیگر برقرار کنند .

  |

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  انجام عملیات جابجایی کالا در بنادر هرمزگان به صورت شبانه روزی

  ارائه خدمات الکترونیکی و فعالیت های مبتنی بر فناوری از سالها پیش تاکنون در این اداره کل در حال انجام است و نرم افزارهایی نظیر سامانه جامع دریایی ، سامانه جامع کانتینری موسوم به CCS و سامانه جامع کالاهای جنرال کارگو موسوم به GCOMS بخش زیادی از نیازها و دغدغه های مشتریان را برطرف ...

  |

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  نظرات کاربران