در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • افزایش ۲۴ درصدی ترانزیت کالا از ۳۲ مرز فعال کشور


  بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی از مبدأ عراق به مقصد امارات ، از مبداء امارات به مقصد افغانستان و از مبداء امارات به مقصد عراق بوده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، طی ۵ ماهه ابتدای سال ۹۶ ، بیش از ۴ میلیون و ۱۸ هزار تن کالا از ۳۲ مرز فعال زمینی و آبی کشور ترانزیت شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، ۲۴ درصد افزایش یافته است .

  رضا نفیسی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی با اعلام این خبر ، افزود : در پی اقدامات انجام شده از سوی این سازمان در زمینه توسعه و بهبود زیرساخت‌های حمل و نقل و تقویت کریدورهای ترانزیتی از مسیر جمهوری اسلامی ایران طی مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده ، یک میلیون و ۲۲۹ هزار تن را مواد نفتی و دو میلیون و ۷۸۹ هزار تن را مواد غیرنفتی تشکیل داده‌اند که عمده‌ترین بخش مواد غیرنفتی کالاهایی نظیر مازوت ، پارچه ، قطعات اتومبیل و مواد غذایی بوده است .

  مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل‌ونقل بین المللی افزود : در مدت زمان مذکور ، از میان مرزهای کشور بندر شهید رجایی در استان هرمزگان با ۳۵ درصد فعال‌ترین مرز در زمینه ترانزیت ورود کالا به شمار می‌رود . پس از آن مرزهای پرویزخان با ۲۰ درصد ، بازرگان با ۱۰/۴ درصد و شهید باهنر با ۸ درصد در رده‌های بعدی قرار دارند .

  نفیسی افزود : بیشترین حجم تردد کامیون‌های حامل بار ترانزیتی از مبدأ عراق به مقصد امارات ، از مبداء امارات به مقصد افغانستان و از مبداء امارات به مقصد عراق بوده است . جمهوری اسلامی ایران به دلیل موقعیت استراتژیک و ژئو پلتیک خود به عنوان چهارراه ترانزیتی آسیا و اروپا دارای پتانسیل‌های کافی برای افزایش ترانزیت کالا و مسافر از طریق شیوه‌های گوناگون حمل و نقل می‌باشد .
  مطالب مرتبط

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  نظرات کاربران