در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تعمیرات اساسی شناورهای خدماتی در مجتمع بندری امام خمینی


  تعمیرات اساسی و زیرآبی این شناور با مدیریت مؤثر منابع و پیش بینی ریسک های پروژه ، در مدت ۲۷ روز کاری و با رعایت الزامات فنی ، ایمنی و زیست محیطی به اتمام رسید .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، یدک کش معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان از ثبت رکوردی کم نظیر در زمینه اجرای پروژه‌های تعمیرات اساسی شناورهای خدماتی در حوضچه تعمیراتی مجتمع بندری امام خمینی (ره) خبر داد .

  محمد نظری ضمن اعلام این خبر اظهار داشت : یدک کش صبور ۱ از شناورهای خدماتی ملکی بندر امام خمینی(ره) ، به منظور انجام تعمیرات اساسی زیرآبی ، در اواخر تیرماه سال جاری بر روی داک سرسره مجتمع بزرگ بندر امام خمینی (ره) مستقر شد . تعمیرات اساسی و زیرآبی این شناور با مدیریت مؤثر منابع و پیش بینی ریسک های پروژه ، در مدت ۲۷ روز کاری و با رعایت الزامات فنی ، ایمنی و زیست محیطی به اتمام رسید .

  به گفته نظری ، اجرای این پروژه در نوع خود و به لحاظ کوتاهی مدت زمان انجام تعمیرات اساسی زیرآبی در سطح بنادر کشور ، رکوردی کم نظیر محسوب می شود . تمامی مراحل تعمیرات این شناور در داخل کشور و با بهره گیری از توان فنی و تخصصی شرکت‌ها و نیروهای داخلی صورت گرفته است .

  ‎‎معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان در ادامه با اشاره به تلاش کارشناسان فنی این اداره کل و شرکت مجری تعمیرات زیرآبی ، بیان داشت : تعمیرات اساسی شناور مذکور با نظارت موسسه رده بندی ایرانیان و بر اساس الزامات و کنوانسیون های بین المللی به انجام رسید که این اقدام ، تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید و ارزش روز تجهیزات و بهره وری آنها خواهد داشت .

  نظری در پایان گفت : هم اکنون ، شناور صبور ۱ با ظرفیت عملیاتی ۱۰۰ درصدی در حال ارائه خدمات دریایی به مشتریان در بندر امام خمینی (ره) است .

  ‎شایان ذکر است ، مجتمع بندری امام خمینی(ره) طی سال‌های اخیر با اتکا به توان فنی و تخصص نیروهای داخلی موفق شده علاوه بر انجام تعمیرات اساسی شناورهای ملکی خود ، خدمات متنوع تعمیراتی نیز به شناورهای سایر شرکت ها و سازمان های فعال دریایی داخل کشور ارائه کند .
  مطالب مرتبط

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  نظرات کاربران