در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • چرا صندلی های هواپیما اغلب آبی رنگ است ؟


  جالب است بدانید خطوط هوایی کنترل تمام و کمالی بر تعداد ردیف‌ها ، صندلی‌های درون کابین و نحوه‌ی قرار گرفتن‌ آنها دارند .

  تا به حال به طراحی داخلی هواپیما توجه کرده‌اید ؟ شاید بارها با این غول هوایی به سفرهای دور و دراز رفته باشید اما آنطور که باید و شاید توجه نکرده‌اید . اولین گزینه‌ای که در طراحی داخلی هواپیما به آن توجه می‌شود این است که چه رنگ و الگویی آسایش و آرامش مسافرین را تامین می‌کند . رنگ صندلی ، فرش ، سقف و حتی سینی غذا هم از قلم نمی‌افتد !

  «ویجیرنا تریپ» طراح داخلی و کارمند شرکت بوئینگ در این باره می‌گوید ، در بسیاری از فرهنگ‌ها رنگ آبی و سبز نشان آرامش است . رنگ‌ها می‌توانند درک افراد از رطوبت ، دما و حتی بو را تحت تاثیر قرار دهند و به همین خاطر است که رنگ آبی پاکی و تازگی را تداعی می‌کند . از آنجا که پرواز می‌تواند به یک پدیده‌ی پر استرس تبدیل شود آبی می‌تواند انتخاب مناسبی برای یک سفر هوایی باشد .

  جالب است بدانید خطوط هوایی کنترل تمام و کمالی بر تعداد ردیف‌ها ، صندلی‌های درون کابین و نحوه‌ی قرار گرفتن‌ آنها دارند . هدف آنها جا دادن حداکثر تعداد ممکن مسافر در هواپیماست نه فراهم کردن چشم‌انداز زیبا برای شما ، به همین خاطر هم قرار نیست هر صندلی درست جلو یک پنجره قرار بگیرد !

   

   

   

   
  مطالب مرتبط

  آغاز توسعه محدوده پیشران منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی از خرداد ماه

  آغاز توسعه محدوده پیشران منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی از خرداد ماه

  محورهای کسب وکار در این محدوده سایت های اداری ، خدمات پشتیبانی و زنجیره تامین و تولید ، خدمات حمل و نقل چند وجهی ، مراکز تحقیق و توسعه و فن آوری های برتر ، مراکز تجاری ، مراکز نمایشگاه های بین المللی ، مرکز صنایع خلاق ، مرکز رسانه و ... می شود .

  |

  کاهش تعداد خلبانان و کارکنان صنعت هوایی در 15 سال آینده

  کاهش تعداد خلبانان و کارکنان صنعت هوایی در 15 سال آینده

  افزایش حمل و نقل هوایی باعث افزایش گردشگری و افزایش خرده فروشی های آنلاینی خواهد شد که وابسته به تحویل محصولات خود است . سالانه 4.1 میلیارد انسان در جهان پرواز می کنند و یک سوم حمل بار جهان از طریق هوایی صورت می گیرد . 

  |

  نظرات کاربران