در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ورود دو فروند هواپیمای ATR به ناوگان هوایی تا مهر ماه


  برای خرید هواپیما‌ها ما بسته‌هایی تعریف کرده‌ایم که بسته اول برای ۷ هواپیما است و در صورت کسب موفقیت بسته اول ، این روش ادامه خواهد یافت . زیرا فکر می کنیم که با پکیج‌های کوچکتر نتایج بهتری خواهیم گرفت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام ورود دو فروند هواپیمای ‌ATR تا مهر ماه سال جاری به ناوگان ایران‌ایر گفت : موافقتنامه سرمایه‌گذاری با کشور کره جنوبی به ارزش ۸ میلیارد دلار در ایران امضا شد .

  اصغر فخریه کاشان در حاشیه برگزاری چهارمین نشست لجستیک در وزارت راه و شهرسازی به خبرنگاران گفت : دو فروند هواپیمای ATR در سپتامبر سال میلادی وارد ناوگان هوایی ایران ایر  می‌شود . ۵ شرکت فاینانسر از کشورهای چین ، نروژ و چند کشور دیگر اروپایی تا نیمه سپتامبر پیشنهادات خود را برای بررسی به ما منتقل خواهند کرد تا ما در  شرایط بهتری قادر به انتخاب باشیم .

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی بیان داشت : برای خرید هواپیما‌ها ما بسته‌هایی تعریف کرده‌ایم که بسته اول برای ۷ هواپیما است و در صورت کسب موفقیت بسته اول ، این روش ادامه خواهد یافت . زیرا فکر می کنیم که با پکیج‌های کوچکتر نتایج بهتری خواهیم گرفت . مذاکرات قبلی به قوت خود باقی است اما فکر می‌کنیم شرایط بازار را برای ایران بهتر از قبل می‌شود .

  وی با اشاره امضا موافقتنامه سرمایه گذاری با کشور کره جنوبی به ارزش ۸ میلیارد دلار در ایران گفت : سهم وزارت راه و شهرسازی از این سرمایه گذاری شامل راه‌آهن اصفهان - اهواز است که می تواند با توافق بر سر یک خطه تا دو خطه بودن آن بین ۲ تا ۵ میلیارد دلار متغیر باشد . همچنین شرکت راه‌آهن برای خرید واگن با کره ا‌ی ‌ها مذاکرات نزدیک به قراردادی برای تامین حدود ۶۰۰ واگن باری را دارد .

  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد : راه‌آهن اصفهان - اهواز برقی و سریع السیر نیست اما سرعت سیر قطار در این خط می تواند به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسد .
  مطالب مرتبط

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  رونمایی یک شرکت دانش بنیان در نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی

  حضور ۲۹ شرکت در این نمایشگاه حاکی از زنده و پویا بودن آن است و ما به آینده صنعت ریلی خوشبین هستیم . البته در پایان این نمایشگاه یک گزارش کامل از قراردادهای منعقد شده در طول دوره برگزاری ارائه خواهد شد .

  |

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  تشریح برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه حمل‌ونقل ریلی حومه‌ای

  با توجه به اینکه سالانه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون سفر در حومه شهرها روی می‌دهد ، این رقم باید به بازار اصلی حمل‌ونقل حومه‌ای ریلی ایران تبدیل شود و تحقق این راه نیازمند سرمایه‌گذاری بزرگ در رویکرد شبکه‌ای است .

  |

  نظرات کاربران