در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • آمادگی فرودگاه امام خمینی (ره) برای استقبال از زائران بیت الله الحرام


  امسال با یک حرکت جهادی توانستیم سالن حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را طی دو هفته در بخش غربی سالن بوردینگ ترمینال مسافری شماره یک آماده بهره برداری کنیم و سطح خدمت رسانی به زوار بیت الله الحرام را تا حد بالایی افزایش دهیم .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس هیئت مدیره و سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام‌خمینی (ره) گفت : در حال آماده سازی یک سالن با مساحت ۶ هزار متر مربع هستیم تا برای ورود زائران به کشور از آن استفاده کنیم .

  کورش فتاحی اظهار داشت : عملیات اعزام حجاج به سرزمین وحی از پنجم مرداد ماه آغاز شد و در پنجم شهریور ماه نیز به پایان رسید . در این مدت روزانه بین یک تا هفت پرواز برای اعزام حجاج از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انجام گرفت و طی این عملیات ۲۴ هزار و ۶۱۰ زائر و ۳۸۸ هزار ۶۹۴ کیلوگرم بار با ۹۹ پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به سرزمین وحی منتقل شدند و میانگین تاخیر در پروازها نیز حدود ۵۰ دقیقه بود .

  فتاحی بیان داشت : امسال با یک حرکت جهادی توانستیم سالن حج شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) را طی دو هفته در بخش غربی سالن بوردینگ ترمینال مسافری شماره یک آماده بهره برداری کنیم و سطح خدمت رسانی به زوار بیت الله الحرام را تا حد بالایی افزایش دهیم .

  سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت : تعامل و همکاری های بسیاری در خصوص پروژه اعزام و بازگشت حجاج به عربستان میان شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و سازمان حج و زیارت ، سازمان هواپیمایی کشوری ، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ، سپاه ، نیروی انتظامی و کلیه ارگان های مستقر در فرودگاه صورت گرفت تا اقدامات لازم برای این پروژه ملی هرچه بهتر و سریع تر انجام شوند .

  فتاحی در خصوص چگونگی استقبال از حجاج در بازگشت به کشور نیز افزود هم اکنون در حال آماده سازی یک سالن با مساحت ۶ هزار متر مربع هستیم تا برای ورود زائران به کشور از آن استفاده کنیم و در این سالن فضای مناسب برای ورود حجاج و مستقبلین در نظر گرفته شده و توضیحات تکمیلی در خصوص آن در آینده اعلام می شود .
  مطالب مرتبط

  برخورد بدون اغماض با هرگونه تخلف از دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری

  برخورد بدون اغماض با هرگونه تخلف از دستورالعمل‌های سازمان هواپیمایی کشوری

  سازمان هواپیمایی کشوری همواره از طریق رسانه های گروهی به تمامی متخصصین هوانوردی اعلام می کند که ساختارهای گزارش دهی اجباری و داوطلبانه ایمنی بخوبی در سازمان استقرار یافته و اطلاعات آن مورد تحلیل و ارزیابی قرار می گیرند و هیچ نوع مسامحه ای در امر ایمنی صورت نگرفته و نخواهد ...

  |

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰

  ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ در حداکثر چینش صندلی خود توانایی حمل ۴۰۶ نفر را دارد ، اما ایرلاین‌ها معمولا از این ظرفیت استفاده نمی‌کنند . استفاده از صندلی‌های راحت‌تر و چینش صندلی در دو کلاس تجاری و اقتصادی باعث می‌شود تعداد صندلی‌ها در این هواپیما معمولا کمتر از حداکثر ظرفیت آن باشد .

  |

  نظرات کاربران