در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • اجرای طرح تقرب پرواز RNP ILS در فرودگاه مهرآباد


  این طرح توسط متخصصان اداره طراحی دستورالعمل‌های پروازی اداره کل کنترل ترافیک هوایی تهیه و پس از تایید مرکز وارسی پروازی در AIP منتشر شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ،‌ مدیرکل کنترل ترافیک هوایی از اجرای طرح تقرب پرواز RNP ILS فرودگاه مهرآباد برای بهره‌گیری از تجهیزات ماهواره‌ای (GNSS) برای اولین بار در کشور خبر داد .

  علی نیکبخت در این باره گفت : این طرح در جهت اجرای الزامات سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) ، دفتر منطقه‌ای و برنامه جهانی(ASBU) در به کارگیری تجهیزات ماهواره‌ای به منظور ایجاد بستری ایمن و قابل اطمینان در جریان کنترل ترافیک هوایی فرودگاه‌های بین‌المللی اجرا شده است .

  وی با اشاره تهیه این دستورالعمل پروازی بر مبنای مختصات جغرافیایی احصا شده ، گفت : این کار به پروازهای ورودی فرودگاه این امکان را می‌دهد که با به کارگیری تجهیزات ماهواره‌ای (GNSS) عملیات تقرب پرواز خود را تا لحظه نشستن ادامه دهند و علاوه بر صحت و دقت بالای اطلاعات دریافتی ، موجب کاهش اتکا به تجهیزات کمک ناوبری زمینی شده و ایران را در زمره معدود کشورهای منطقه در طراحی و به کارگیری این طرح‌های ماهواره‌ای قرار می‌دهد .

  نیکبخت افزود : این طرح توسط متخصصان اداره طراحی دستورالعمل‌های پروازی اداره کل کنترل ترافیک هوایی تهیه و پس از تایید مرکز وارسی پروازی در AIP منتشر شده است .
  مطالب مرتبط

  تشریح اقدامات شرکت فرودگاه ها برای تسهیل عملیات حج سال ۹۷

  تشریح اقدامات شرکت فرودگاه ها برای تسهیل عملیات حج سال ۹۷

  بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت اعزام در فرودگاه اصفهان و اهواز و شیراز و همدان و کرمان و یزد و بیرجند و بندر عباس و رشت توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و در فرودگاه‌های مشهد ، گرگان ، ساری ، تبریز ، ارومیه ، زاهدان ، کرمانشاه و اردبیل توسط هواپیمایی سعودی انجام خواهد شد .

  |

  اثبات عدم وقوع تخلف در خرید هواپیمای فلایت چک

  اثبات عدم وقوع تخلف در خرید هواپیمای فلایت چک

  موردکاوی و تحلیل این اتهام زنی و لوازم جانبی آن، از جمله انتشار اسناد کاملاً محرمانه حساس‌ترین و استراتژیک‌ترین خرید صنعت هوانوردی کشور در رسانه‌ها ، با تکیه بر دعاوی نماینده یک شرکت انگلیسی رقیب، که در جای خود محترم است ، باید در فرصتی مناسب توسط متولیان امور امنیتی کشور ...

  |

  تدوین کلیات دستورالعمل عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‎ها

  تدوین کلیات دستورالعمل عملیات زمستانی شرکت فرودگاه‎ها

  هر فرودگاه باید دستورالعمل برفروبی ویژه خود را تهیه و تا پایان مرداد ماه به دفتر مقررات فرودگاهی ، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل ارسال کند . همچنین هر فرودگاه ملزم است ، تا پایان شهریور ماه هرسال، اولین جلسه نحوه مواجهه و مقابله را برگزار و نیز گزارش آمادگی پرسنلی و تجهیزاتی ...

  |

  نظرات کاربران