در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تمرکز کشتیرانی مرسک بر بهبود نرخ حمل و نقل بار


  نتایج عملکرد شرکت کشتیرانی دانمارک در سه ماه دوم سال جاری میلادی که هفته گذشته منتشر شد حاکی از کنترل نتایج بر مبنای نرخ بالای حمل و نقل بار است و تحلیل فاندامنتال صنعت بهترین حالت خود را از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون نشان می دهد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، بزرگترین شرکت حمل و نقل کانتینری دنیا برای حفظ جایگاه خود در میان رقبا به جنگ قیمت برای تجارت حمل و نقل بار می رود .

  جنگ قیمت بر سر نرخ حمل و نقل در صنعت کشتیرانی در حالی شرکت مرسک را با تهدیدی جدی رو به رو می سازد که این شرکت توانست جایگاه خود را اخیراً با فروش بخش نفت و گاز خود به شرکت توتال به ارزش هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار تقویت کند .

  بر اساس این گزارش ، مرسک - بزرگترین شرکت حمل و نقل کانتینری دنیا - تمرکز خود را در سال جاری میلادی از محافظت سهام خود در بازار به صرف هزینه های حاشیه ای بالاتر تغییر داد . این استراتژی به دنبال بهبود در نرخ حمل و نقل اتخاذ شد .

  مدیر اجرایی مرسک گفت : نتایج عملکرد شرکت کشتیرانی دانمارک در سه ماه دوم سال جاری میلادی که هفته گذشته منتشر شد حاکی از کنترل نتایج بر مبنای نرخ بالای حمل و نقل بار است و تحلیل فاندامنتال صنعت بهترین حالت خود را از سال ۲۰۱۰ میلادی تاکنون نشان می دهد .

  در این میان رقبا از جمله ائتلاف اقیانوسیه که همکاری جدیدی را بین CMA CGM فرانسه ، کاسکو چین ، OOCL هنگ کنگ و اورگرین تایوان ایجاد کرده اند در سال جاری مجموعه ای از شناورهای غول پیکر را راه اندازی خواهند کرد که سهمی بزرگ در بازار را به خود اختصاص دهند .

  تمرکز مرسک بر هزینه های حاشیه ای به دنبال صرف چهار میلیارد دلار در ماه دسامبر و برای خرید کشتیرانی هامبورگ سود آلمان با هدف تقویت جایگاه در تجارت جهانی و آمریکای لاتین و افزایش سهام بازار در سطح جهان از ۱۵.۷ به ۱۸.۶ درصد ایجاد شد .
  مطالب مرتبط

  توقف همکاری شرکت مرسک با ایران به دنبال خروج آمریکا از برجام

  توقف همکاری شرکت مرسک با ایران به دنبال خروج آمریکا از برجام

  مرسک قرارداد سالانه ۴ میلیارد دلاری با پنتاگون برای حمل بارهای نظامی و غیرنظامی آنها دارد ، در همین راستا در تحریم‌های قبلی ایران نیز بلافاصله پس از تحریم بنادر ایران ، در اقدامی یکجانبه‌ به دستور آمریکا ، بنادر ایران را ترک کرد .

  |

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  برگزاری کارگاه آموزشی کنوانسیون مارپل در سازمان بنادر و دریانوردی

  مارپل کنوانسیون بین‌المللی جلوگیری از آلودگی ناشی از کشتی‌ها است که در سال ۱۹۷۳ ابتدا تدوین و سپس طبق توافقنامهٔ ۱۹۷۸ اصلاح گردید . کلمهٔ "مارپل" خلاصه شده (Marine Pollution) یا آلودگی دریایی است .

  |

  نظرات کاربران