در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • استان قزوین پایلوت اجرای طرح TOD در کشور


  شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی آمادگی دارد تا با همه توان جهت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های شهر و استان قزوین وارد موضوع شده و همکاری لازم را برای اجرای این طرح انجام دهد .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی در جلسه ستاد بازآفرینی استان گفت : تنها سه استان قزوین ، فارس و خراسان رضوی در کشور برای اجرای طرح TOD انتخاب شده‌اند که از بین آنها قزوین به عنوان پایلوت در نظر گرفته شده است .

  ستاد بازآفرینی شهری استان به ریاست استاندار ، دبیری مسعود حق‌لطفی ، مدیرکل راه و شهرسازی و با حضور حمیده زرآبادی نماینده مردم شهرستان‌های قزوین ، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و سایر اعضای ستاد در محل سالن جلسات دفتر استاندار تشکیل شد .

  حق‌لطفی ضمن ارایه گزارشی از فرآیند طی شده در خصوص طرح TOD در استان عنوان کرد : بازآفرینی محله راه ‌آهن قزوین و یکپارچه سازی حمل‌و‌نقل درون و برون شهری از موضوعاتی است که در این طرح پیش‌بینی شده است . با توجه به دوخطه شدن راه‌آهن تهران - قزوین - زنجان و راه‌اندازی قطار قزوین - رشت ، با همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط می‌توانیم از فرصت پیش آمده بیشترین بهره را ببریم .

  مدیرکل راه و شهرسازی قزوین عنوان کرد : سیاست‌های امروز وزارت راه و شهرسازی برای اقدام در بافت‌ها و فضاهای تاریخی و ناکارآمد شهری به هیچ روی انجام پروژه‌های سخت افزاری و دخالت‌های کالبدی گسترده نیست، بلکه احیای محلات ، ایجاد رویداد در آنها و باززنده‌سازی این بافت‌ها از موضوعات مورد تاکید در این برنامه‌هاست .

  محسن اسماعیلی ، مدیر شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی قزوین نیز در این جلسه عنوان کرد : با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های وزیر راه و شهرسازی و همچنین سیستم‌های نوین حمل‌و‌نقلی ، یکی از مهمترین موضوعات مورد پیگیری در اجرای طرح TOD ، دور کردن شهرها از وضعیت خودرو محوری و حرکت به سوی ایجاد شهرهای انسان محور و پیاده کردن سیستم‌های حمل‌و‌نقل عمومی کاربردی در شهرهاست .

  مدیرکل راه‌آهن شمالغرب هم در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان قزوین گفت: انتخاب مجدد آخوندی به عنوان وزیر راه و شهرسازی منجر به رخ دادن اتفاقات بزرگ و ماندگاری در حوزه حمل‌و‌نقل ریلی شده و دوره طلایی ریلی را رقم خواهد زد . انتخاب قزوین به عنوان پایلوت اجرای طرح TOD فرصت مناسبی برای توسعه راه‌آهن در منطقه است . شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی آمادگی دارد تا با همه توان جهت بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های شهر و استان قزوین وارد موضوع شده و همکاری لازم را برای اجرای این طرح انجام دهد .
  مطالب مرتبط

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  تکمیل پروژه‌های عمرانی نیازمند توجه به ظرفیت فاینانس‌های داخلی و خارجی

  استفاده از سرمایه بخش خصوصی می‌تواند تکمیل آزادراه‌ها ، بزرگراه‌ها و سایر پروژه‌های عمرانی را تسریع کند البته باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که شرکت‌ها به‌صورت کنسرسیومی عمل کرده و وارد کار شوند و در نهایت به یک سمت و سویی کشیده شود که خروجی کار تسریع در تکمیل این ...

  |

  نظرات کاربران