در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ایمن‌سازی و پیش‌گیری از تصادفات جاده‌ای در برنامه های راهداری اردبیل


  علاوه بر کارها و اقدامات مسمتر راهداری ، تکمیل راهدارخانه بودالالو ، اجرای ۱۰۰ کیلومتر آسفالت حفاظتی میکرو و ۱۰۰ کیلومتر روکش آسفالت محورهای مواصلاتی استان از جمله برنامه‌های مهم این اداره‌کل است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل از افتتاح ۱۵ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور و مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی گنج پدر در هفته دولت خبر داد و گفت : یکی از برنامه‌های اصلی این اداره‌کل ایمن‌سازی و پیش‌گیری از تصادفات جاده‌ای است که در این راستا ایمن‌‌سازی ۳۰ مدرسه واقع در حاشیه راه‌های استان را انجام داده‌ایم .

  علی رحمتی به تشریح مهمترین برنامه‌ها و اقدامات این اداره‌کل پرداخت و با بیان اینکه مکان‌یابی نهایی ۲۴ سامانه جدید هوشمند در محورهای اردبیل سرچم و اردبیل پارس آباد انجام شده و به زودی عملیات عمرانی ، نصب فونداسیون و دکل آنها اجرایی می‌‌شود ، گفت : پیش از این ۱۳ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور در محورهای استان نصب شده بود و قرار است هفته دولت ۱۵ سامانه هوشمند ثبت تخلفات با  صرف هزینه‌ای بالغ بردو میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی نصب شود .

  وی از فعالیت ۱۱ مجتمع خدمات رفاهی بین راهی و در حال احداث بودن هفت باب دیگر در سراسر استان خبر داد و افزود: مجتمع خدمات رفاهی بین راهی گنج پدر در زمینی به مساحت ۱۶ هزار و ۵۰۰ مترمربع توسط بخش خصوصی با اعتبار چهارمیلیارد تومان در کیلومتر دو محور سرعین به اردبیل احداث شده است . اداره‌کل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده ای استان اردبیل جهت حمایت ، تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران با اعتبار بلاعوض ۳۲۰ میلیون تومانی رمپ ورود و خروج و تابلوهای این مجتمع‌ها را ایجاد می‌کند .

  مدیرکل راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به در حال احداث بودن سه پاسگاه پلیس راه در محورهای اردبیل - آستارا ، اردبیل - سرچم و گرمی به بیله سوار با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان گفت : علاوه بر کارها و اقدامات مسمتر راهداری ، تکمیل راهدارخانه بودالالو ، اجرای ۱۰۰ کیلومتر آسفالت حفاظتی میکرو و ۱۰۰ کیلومتر روکش آسفالت محورهای مواصلاتی استان از جمله برنامه‌های مهم این اداره‌کل است .

  رحمتی با اشاره به فعالیت ۱۲۰ اکیپ راهداری با ۲۲۹ دستگاه ماشین آلات و ۴۱۱ نفر نیروی انسانی در ایام زمستان گفت : با تلاش شبانه‌روزی راهداران از مهر ۹۵ تا اردیبهشت ۹۶ بیش از ۱۵۰ هزار کیلومتر باند عملیات برف‌روبی در جاده‌های استان انجام و ۱۹ هزار تن شن و نمک استفاده شد .

   

   

  وی در معرفی مهمترین اقدامات این اداره‌کل در یک سال گذشته عنوان کرد : دراین راستا می‌توان به نصب دو کیلومتر نیوجرسی در شش نقطه پرحادثه استان، انجام ۱۰ هزار متر مکعب عملیات ترانشه‌برداری و ایمن‌سازی محور گیوی به خلخال، احداث منطقه رانشی کوثر به خلخال با اجرای باکس بتونی پیش ساخته و روسازی و آسفالت پنج  کیلومتر مسیر یاده شده ، تکمیل و افتتاح راهدارخانه‌های اسالم در محور خلخال به اسالم و کجل در مسیر اردبیل- سرچم ، تعمیر، مرمت و نصب ۲۲۵۰ شاخه گاردریل، خط‌کشی محورهای مواصلاتی استان به طول ۱۳۵۰ کیلومتر، آشکارسازی ۲۵ نقطه پرحادثه با استفاده از ۱۹۵ متر مربع تابلوهای فسفری، رنگ‌آمیزی  ۶۹۵۰ عدد پایه‌های چراغ‌های روشنایی، تابلوها و علائم ، تعمیر و نگهداری سیستم‌‌های روشنایی به طول ۱۴۱ کیلومتر، شروع عملیات اجرایی روشنایی بزرگراه اردبیل سرچم و راه اصلی اردبیل گرمی به طول ۱۳ کیلومتر ، نصب علائم ایمنی الزامی راه‌ها به تعداد ۲۷۵۰ عدد ، نصب ۶۰۵ عدد استوانه ایمنی و چراغ چشمک‌زن ، ۱۸۰۰ عدد توددلی گاردریل، تهیه و نصب۷۸۰۰ بازتاب چشم گربه‌ای ، انجام عملیات لکه‌گیری راه‌ها با ۸۵۰۰ تن قیر ، تعمیرات ابنیه فنی به تعداد ۱۰ دستگاه پل بزرگ و تهیه و نصب ۴۸۰ مترمربع تابلوهای اطلاعاتی اشاره کرد .

  مدیرکل راهداری و حمل‌و نقل جاده‌ای استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود از جابه‌جایی ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر با ۴۵۰ دستگاه اتوبوس در ایام اربعین حسینی سال ۹۵ خبر داد و افزود : علاوه بر زائران ایرانی اداره‌کل راهداری وحمل‌و‌نقل جاده‌ای استان اردبیل با برنامه‌ریزی مناسب توانست ۱۷۵۰ نفر از اتباع آذری ، گرجستان و حوزه قفقاز را نیز جهت زیارت کربلای معلی و حضور در مراسم باشکوه اربعین حسینی از پایانه مرزی بیله سوار به پایانه مرزی مهران جابه‌جا کند . با توجه به اینکه توقف در میادین و مسافرگیری در خارج از پایانه همواره مورد گلایه اهالی شهرستان مرزی بیله‌‌سوار مغان بود با برنامه‌ریزی‌های مناسب توانستیم با اعتبار یک و نیم میلیارد تومان مسافرکش‌های شخصی بیله‌سوار را به پلاک عمومی تغییر دهیم .

  رحمتی افزود : نصب تلویزیون شهری در پایانه مسافری مرکز استان ، برقراری ارتباطات اینترنتی از طریق وای فای در سرویس‌های ویژه شرکت‌های حمل‌و‌نقل مسافربری به منظور رفاه حال مسافران در طول سفر، تشکیل کمیته ویژه نظارت بر نحوه عملکرد و ارائه خدمات در مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی، رستوران‌ها، اماکن بین راهی و جایگاه‌های توزیع سوخت و رسیدگی و پاسخ‌گویی به شکایت مسافرین، رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل از جمله اقدامات این اداره‌کل در بخش حمل‌و‌نقل مسافر در یک سال گذشته است .

  وی همچنین یکی از اولویت‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اردبیل را کاهش میزان تلفات و تصادفات جاده‌ای عنوان کرد و گفت : سال ۹۴ در استان متاسفانه ۱۴۵ نفر موتور سوار بر اثر تصادفات جان خود را از دست دادند که با اجرای برنامه‌‌های ایمنی و آموزشی این میزان به ۱۶ نفر در سال گذشته رسید و توانستیم به رتبه اول کشور دست یابیم . در همین راستا این اداره‌کل با اجرای ۴۶ جلسه آموزشی موتورسواران و اهدای بیش از ۶۰۰۰ کلاه ایمنی ، چراغ قوه و شبرنگ در بین موتورسواران و صاحبان ادوات کشاورزی توانسته در جهت ایمن‌سازی و آموزش گام بردارد .
  مطالب مرتبط

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  تشریح عملکرد راهداری خراسان شمالی در بخش ایمن‌سازی راه‌ها طی سال ۹۶

  طی سال گذشته روشنایی یک دستگاه تونل تکمیل شد . ۲۰ کیلومتر ایمن‌سازی شیب حاشیه راه‌ها (مدیریت و اجرا) و ۳۳۷ نقطه مطالعه تشخیصی و ارائه طرح ارتقاء ایمنی نقاط پرتصادف و دارای تصادف راه‌های استان طی سال ۹۶ انجام شد .

  |

  کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  کاهش ۶ درصدی جابجایی مسافر با ناوگان عمومی استان اردبیل در سال ۹۶

  در بحث کاهش تلفات جاده‌ای در یک فرآیند مناسب از سال ۸۹ ما یک سیر نزولی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای شاهد بودیم به طوری که آمار ۲۴۰ نفر کشته جاده‌های استان در سال ۸۹ با تدارک برنامه‌های آموزشی و آگاه‌سازی رانندگان و ارتقای ایمنی جاده‌ها با همراهی پلیس ، هلال‌احمر ، اورژانس ...

  |

  تشریح اقدامات راهداری استان قم برای خدمت رسانی به زائران جمکران

  تشریح اقدامات راهداری استان قم برای خدمت رسانی به زائران جمکران

  طی هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با ستاد تسهیلات زائرین استان قم ، در هفته‌های گذشته ، دو دستگاه گریدر و یک‌دستگاه غلطک به همراه اپراتورهای مربوطه ، نسبت به تسطیح و کوبش پارکینگ‌های مجاور مسجد مقدس جمکران اقدام کردند .

  |

  برگزاری جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  برگزاری جلسه شورای هماهنگی امور راه و شهرسازی در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)

  مدیر عامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) ضمن اشاره به افتتاح ترمینال سلام در ماه‌های آتی ، حضار را به بازدید از مراحل پیشرفت ساخت ترمینال به عنوان ابر پروژه وزارت راه و شهرسازی دعوت کرد .

  |

  نظرات کاربران