در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • حفاظت از اکوسیستم دریایی در مجتمع بندری امام خمینی (ره)


  عملیات اجرایی این پروژه از اواخر سال ۹۴ با اعتباری در حدود ۷۱ میلیارد ریال آغاز شده و تحت نظارت اداره برق و تأسیسات این اداره کل تاکنون ، روند احداث مطلوبی را طی کرده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، پروژه ساماندهی تصفیه خانه فاضلاب مجتمع بندری امام خمینی(ره) با ظرفیت ۱۷۰۰ متر مکعب در شبانه روز با هدف تحقق اسناد بالادستی کشور در خصوص صیانت از محیط زیست و به منظور حفاظت از محیط زیست بندر و اکوسیستم دریایی منطقه در حال اجراء می باشد .

  معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به قرارگیری منطقه مورد مطالعه در مناطق حساس و آسیب پذیر دریایی و همچنین تلاش مستمر این اداره کل برای پیاده سازی الزامات قانونی و مقررات جاری کشور در زمینه ی محیط زیست از جمله ماده ۹ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده های ۲ و ۱۴ آیین نامه جلوگیری از آلودگی آب ، ساماندهی تصفیه خانه  فاضلاب این مجتمع بندری را گام بلند سازمان بنادر و دریانوردی  در بخش محیط زیست عنوان کرده که می تواند الگوی مناسبی برای دستگاه های اجرایی کشور به شمار آید .

  رضا زاده با اشاره به پیشرفت بیش از ۶۵ درصدی این پروژه مهم عمرانی و محیط زیستی در این مجتمع بزرگ بندری اظهار داشت : عملیات اجرایی این پروژه از اواخر سال ۹۴ با اعتباری در حدود ۷۱ میلیارد ریال آغاز شده و تحت نظارت اداره برق و تأسیسات این اداره کل  تاکنون ، روند احداث مطلوبی را طی کرده است .

  وی در تشریح ویژگی های فنی این پروژه اظهار داشت : سیستم فرآیندی این تصفیه خانه شامل لاگن هوادهی ، لاگن ته نشینی ، ایستگاه پمپاژ ورودی ، ایستگاه پمپاژ خروجی ، اتاق کلرزنی ، پست برق و محوطه سازی نیز از دیگر بخش های این تصفیه خانه می باشد که برابر با استانداردها و الزامات روز دنیا طراحی شده و اجرا می شود .

  وی در ادامه ، به حداقل رساندن اثرات محیط زیستی فعالیت های بندری و تأمین شرایط بهداشتی و محیط زیستی برای حرکت به سوی تحقق الزامات تحقق الزامات بندر سبز در این مجتمع بزرگ بندری را از اهم مزیت های راه اندازی این تصفیه خانه برشمرد .

  یادآور می شود بندر امام خمینی (ره) ضمن پیشتازی در استقرار سیستم مدیریت محیط زیست (ISO۱۴۰۰۱) طی سال های اخیر موفق شده است به پاس تلاش برای پیاده سازی و رعایت الزامات محیط زیستی و بهداشت حرفه ای ، عنوان بندر برتر بین بنادر سراسر کشور در زمینه شاخص های عملکردی بهداشت حرفه ای و محیط زیستی را کسب نماید .
  مطالب مرتبط

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  رشد ۴ درصدی جابجایی کالا توسط حمل و نقل ریلی در بندر امام خمینی(ره)

  مدیران ارشد سازمان بنادر و دریانوردی و راه آهن جمهوری اسلامی طی مدت اخیر ضمن بررسی راهکارهای عملیاتی ویژه ، موفق به اتخاذ تدابیر لازم برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) شدند .

  |

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  امضای تفاهم‌نامه احداث کریدور میان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و بندر امام

  منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی بندری همجوار با منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی است و نقش مهمی در بارگیری و صادرات محصولات تولیدی شرکت‌های فعال در آن دارد .

  |

  نظرات کاربران