در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • راه اندازی سامانه سپهتن در بخش حمل و نقل کالا


  از مجموع ۲۳۰ پاسگاه پلیس‌راه موجود در شبکه راه‌های کشور ، هم‌اکنون تعداد پاسگاه‌های مجهز به این سامانه به بیش از ۱۶۰ عدد رسیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه به دنبال توسعه سامانه سپهتن در بخش حمل‌ونقل بار هستیم گفت : اما نکته قابل‌توجه عدم اتکای این سامانه به پاسگاه‌های پلیس راه است زیرا اطلاعات از طریق پوشش شبکه GPRS نیز قابلیت انتقال دارد .

  جواد هدایتی با اشاره به اتمام عملیات نصب سامانه سپهتن در ناوگان اتوبوسرانی بین‌شهری کشور اظهار داشت : هم‌اکنون در حال ارزیابی میزان اثربخشی این سامانه، از طرفی تکامل و همچنین توسعه آن در بخش بار هستیم . استفاده از سامانه سپهتن در بخش بار از سوی دولت تکلیف شده است و بر این ساز تمام وسایل نقلیه گازوئیل سوز باید به سامانه ردیابی مجهز شوند که تمام این اتفاقات با نصب سامانه سپهتن حاصل می‌شود .

  مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای با توجه به گذشته نزدیک به ۴ ماه از نصب سامانه سپهتن در اتوبوس‌ها گفت : با گذشت حدود یک سال از اجرای طرح می‌توان از گزارش‌های دریافتی میزان اثربخشی این سامانه را استخراج و اعلام کرد ؛ اما طبق گزارش‌های واصله از سوی رانندگان ،‌ این سامانه توانسته تأثیر قابل‌توجهی در کاهش مکالمات تلفنی در زمان رانندگی و رفتارهای پرخطر داشته است .

  هدایتی با اشاره به تعداد پاسگاه‌های مجهز به سامانه سپهتن بیان داشت : از مجموع ۲۳۰ پاسگاه پلیس‌راه موجود در شبکه راه‌های کشور ، هم‌اکنون تعداد پاسگاه‌های مجهز به این سامانه به بیش از ۱۶۰ عدد رسیده است . ما به دنبال افزایش توانایی‌ها و قابلیت‌های این سامانه هستیم تا بتواند به‌عنوان سامانه محوری پلیس راهور ناجا ایفای نقش کند .

  مدیرکل دفتر ایمنی و ترافیک سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای یادآور شد : علاوه بر سامانه سپهتن ، سامانه توزین در حال حرکت ، دوربین‌های ثبت تخلف عبور و مرور به‌علاوه ارتقا وضعیت معاینه فنی خودروهای سنگین در کشور و نظام ارزیابی صلاحیت حرفه‌ای رانندگان عمومی مبتنی بر سنجش و مهارت نیز در حال بررسی و پیگیری قرار دارد .
  مطالب مرتبط

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  ایمنی و رعایت حال مسافران مهمترین بحث در حمل‌ونقل جاده‌ای

  شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر در استان ملزم به استفاده از ناوگان مناسب و نظارت بر عملکرد رانندگان زیر پوشش خود در خصوص خدمت‌رسانی هرچه مطلوب‌تر به مسافران بر اساس آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌های صادره هستند .

  |

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  اعطای وام ۸۰ درصدی جهت نوسازی ناوگان باری استان زنجان

  ناوگان فرسوده‌ای که دارای کارت هوشمند از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای بوده و به استناد اطلاعات بارنامه‌های صادره در بانک‌های اطلاعاتی سازمان ، کالا جابجا کرده و حداقل یک سال قبل از نوسازی در شبکه حمل‌ونقل عمومی کالا فعالیت داشته است ، مشمول طرح است .

  |

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  آمادگی کامل راهداری استان خوزستان برای شروع سفرهای تابستانی

  در استان خوزستان ۳۲۲ دستگاه اتوبوس ، ۲۰۰ دستگاه مینی‌بوس و ۱۵۲۵ دستگاه سواری کرایه ، امر جابه‌جایی مسافران را بر عهده خواهند داشت و امید است تا در تابستان سال جاری رضایتمندی حداکثری هم‌وطنانی که با ناوگان حمل‌ونقل عمومی جاده‌ای سفر می‌نمایند جلب شود .

  |

  نظرات کاربران