در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • توجه ویژه دولت به توسعه راه‌های استان کردستان


  در چهار سال گذشته هم‌چنین حدود ۲۰۰ کیلومتر راه بین‌شهری معادل ۱۱ درصد از کل راه‌های بین‌شهری استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته که برای ساخت این ۲۰۰ کیلومتر نیز سه هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان گفت : ۴۸ درصد از بزرگراه‌های استان کردستان در چهار ساله اخیر و در دولت تدبیر و امید ساخته شده و این نشان از توجه ویژه دولت محترم به توسعه راه‌های استان است .

  شهرام ملکی افزود : هم‌اکنون حدود ۲۶۵ کیلومتر بزرگراه در استان کردستان وجود دارد که ۱۲۷ کیلومتر آن در حدفاصل سال‌های ۹۲ تا ۹۶ و در دولت تدبیر وامید به بهره‌برداری رسیده است .

  ملکی با اشاره به ساخت ۴۸ درصد از بزرگراه‌ها در چهار سال گذشته گفت : برای ساخت این حجم از بزرگراه بالغ بر دو هزار میلیارد ریال هزینه شده است .

  وی در ادامه عنوان کرد : در چهار سال گذشته هم‌چنین حدود ۲۰۰ کیلومتر راه بین‌شهری معادل ۱۱ درصد از کل راه‌های بین‌شهری استان مورد بهره‌برداری قرار گرفته که برای ساخت این ۲۰۰ کیلومتر نیز سه هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

  مدیرکل راه و شهرسازی کردستان اظهار کرد : امیدواریم با توجه ویژه دولت محترم شاهد به ثمر نشستن تلاش‌های مجموعه عوامل درگیر در ساخت راه‌های استان و بهره‌برداری از آن‌ها و افزایش برخورداری استان کردستان از راه مناسب در حوزه‌های بزرگراهی – راه اصلی و فرعی و روستایی باشیم .

   
  مطالب مرتبط

  توسعه شبکه حمل‌ونقل استان کردستان در دولت تدبیر و امید

  توسعه شبکه حمل‌ونقل استان کردستان در دولت تدبیر و امید

  استان کردستان از محدود استان‌های کشور است که هیچ سهمی در آزادراه و شبکه حمل‌ونقل ریلی ندارد و این در حالی است که استان‌های شمالی کردستان از جمله آذربایجان غربی و شرقی و همدان که موقعیت جغرافیایی و ساختار مشابهی با کردستان دارند، به شبکه ریلی متصل هستند .

  |

  تشریح پروژه های راهسازی هدف‌گذاری شده استان کردستان در سال ۹۷

  تشریح پروژه های راهسازی هدف‌گذاری شده استان کردستان در سال ۹۷

  بهبود وضعیت راه‌های روستایی و ارتقای شاخص برخورداری از راه روستایی مناسب در رسیدن به میانگین کشوری از جمله اهداف موردنظر بوده که امسال نیز هدف‌گذاری‌های مناسب بدین منظور انجام شده و تلاشمان این خواهد بود که این مهم یعنی بهره‌مندی روستائیان عزیز از راه مناسب آسفالته و ایمن ...

  |

  نظرات کاربران