در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • واگذاری بزرگترین ترمینال مسافرت دریایی کشور به بخش خصوصی


  حذف روادید بین دو کشور عمان و ایران و اجازه تردد خودروهای پلاک عمان در سطح استان سیستان و بلوچستان می تواند صنعت گردشگری دریایی را متحول کند .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان وبلوچستان از انجام مناقصه برای واگذاری بزرگترین ترمینال مسافرت دریایی کشور به بخش خصوصی در جهت حمایت از توریسم دریایی خبر داد .

  بهروز آقایی در کارگروه گردشگری این شهرستان اظهار کرد : در راستای توسعه صنعت حمل و نقل دریایی و گسترش گردشگری دریایی سرمایه گذاری گسترده در بندر چابهار صورت گرفته است .

  وی با اشاره به تکمیل و تجهیز ترمینال بین المللی مسافری دریایی بندر شهید کلانتری چابهار افزود : این ترمینال در محوطه ای به مساحت ده هزار مترمربع و زیر بنای ۴۰۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و پانصد میلیون تومان احداث شده است .

  وی با اشاره به راه اندازی خط دریای چابهار - عمان دربندر شهید کلانتری خاطرنشان کرد : ترمینال بندر کلانتری چابهار با ظرفیت پذیرش حداقل ۶۰۰ مسافر ورودی وخروجی بصورت همزمان ، مجهزترین ترمینال مسافری دریایی بنادر کشور است ودر راستای ایجاد فرهنگ مسافرت‌های دریایی وجذب توریسم زیارتی ، سیاحتی و درمانی کشورهای منطقه ، تجهیز گردیده است .

  وی با یبان اینکه درآمدزایی ترمینال کلانتری در همان ابتدای تاسیس مورد نظر قرار نگرفته است ، تاکید کرد : هم اکنون به منظور حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی در راستای پایداری خط مسافری چابهار - مسقط و همچنین ایجاد خط های جدید با تخصیص اعتبار لازم واگذاری ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری در قالب مناقصه در حال انجام است .

  وی با بیان اینکه مردم بلوچستان و کشور عمان روابط نزدیک خویشاوندی و اشتراکات فرهنگی و اجتماعی زیادی دارند ، گفت : حذف روادید بین دو کشور عمان و ایران و اجازه تردد خودروهای پلاک عمان در سطح استان سیستان و بلوچستان می تواند صنعت گردشگری دریایی را متحول کند .
  مطالب مرتبط

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  برگزاری هفتمین دوره مسابقات ورزشی ارگان‌های دریایی به میزبانی سازمان بنادر

  مسئولان ورزش ارگان‌های دریایی در این جلسه حضور پیدا می‌کنند و اطلاعات لازم جهت برگزاری ، تاریخ مسابقات ، رشته‌های موردنظر به مسئولان ارائه می‌شود و پس از آن با اعلام آمادگی ارگان‌های دریایی ، دستورالعمل مسابقات به تفکیک رشته‌ها تهیه و برای گروه‌های شرکت کننده ارسال ...

  |

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  سازمان بنادر و دریانوردی عضو جدید ستاد مرکزی خدمات سفر

  در ایام نوروز ۱۳۹۷ ، نصب و بهره برداری از ۹ فروند اسکله شناور مخصوص گردشگری دریایی در هرمزگان در دستور کار قرار گرفت و با این اقدام گام مهمی در مقوله توسعه گردشگری دریایی برداشته شد و امیدواریم این مدل توسعه زیرساختی در سایر بنادر جنوبی و شمالی کشور نیز مدنظر قرار گیرد .

  |

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  سهم ۶۱ درصدی بندر امیرآباد در صادرات میان بنادر شمال کشور

  در کنار افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالا ، بندر امیرآباد فعالیت خود را برای ارتقا گردشگری دریایی آغاز کرد . بر این اساس اولین جلسه هماهنگی ارگان های دریایی و سازمان های مرتبط در اجرای طرح گردشگری دریایی تابستان ۹۷ در سواحل تحت پوشش بندر امیرآباد برگزار شد .

  |

  نظرات کاربران