در حال بارگذاری ...
 • برگزاری همزمان همایش PIANC-COPEDEC X و ICOPMAS در ایران


  جمهوری اسلامی ایران با ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی تنها کشوری است که طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی را به صورت جامع تهیه نموده و در آستانه اجرا قرار داده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، نخستین جلسه مشترک برگزاری دهمین همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه ، با حضور اعضای کمیته های هماهنگی بین المللی(IOC) و کمیته هماهنگی ملی (LOC) در جزیره کیش برگزار وتفاهم نامه برگزاری همایش مزبور بین کمیته های هماهنگی ملی و بین المللی به امضا رسید .

  در این جلسه دبیرکل انجمن و مسئولان ارشد انجمن جهانی زیر ساخت های حمل و نقل آبی انجمن پیانک(PIANC) و نمایندگانی از آلمان ، آرژانتین ، فیلیپین، بل‍ژیک به عنوان اعضای کمیته های هماهنگی بین المللی  (IOC) و مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر ، رییس اداره بندر و دریانوردی کیش ، رئیس اداره مهندسی سواحل به عنوان اعضای کمیته هماهنگی ملی (LOC) حضور داشتند .

  محمدرضا الهیار ، در این جلسه از تصویب برگزاری دهمین دوره از همایش های بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه در سال ۲۰۲۰ میلادی در جزیره کیش خبر داد و افزود : هدف از برپایی این نشست ، بررسی و تایید برنامه های میزبان و نهایی شدن زمان و مکان برگزاری و همچنین تعیین محور اصلی همایش  یعنی ارتقای حمل و نقل آبی، توسعه پایدار زیرساخت ها و مناطق ساحلی بود .

  وی یکی از برنامه های انجمن را برگزاری همایش بین المللی مهندسی سواحل و بنادر در کشورهای در حال توسعه عنوان کرد : بر اساس پیشنهاد نماینده ایران در مجمع عمومی سالیانه انجمن در سال ۲۰۱۶ و پس از رای گیری در مورد میزبانی دهمین دوره همایش در سال ۲۰۲۰ ، اعضا به اتفاق آرا به میزبانی جمهوری اسلامی ایران رای مثبت دادند و پرچم کنفرانس از شهر ریودوژانیرو برزیل به  تهران منتقل شد .

  الهیار گفت : در این اجلاس پس از بحث و تبادل نظر ، تفاهم نامه فیمابین دفتر مرکزی پیانک (PIANC HQ) ، IOC و LOC به امضای نمایندگان رسید همچنین با توجه به اهمیت "بهبود حمل و نقل آبی و توسعه پایدار سواحل" این موضوع به عنوان محور همایش تعیین شد .

  همچنین با توجه به همزمانی برگزاری این همایش با چهاردهمین همایش بین المللی سواحل ، بنادر و سازه های دریایی (ICOPMAS ۲۰۲۰) بعد از بحث و تبادل نظر مقرر گردید این دو همایش ادغام و به صورت همزمان از ۱۸ الی ۲۲ آبان سال ۱۳۹۹ در مرکز همایشهای بین المللی خلیج فارس جزیره کیش برگزار گردد که تاثیر بسیاری بر برگزاری هر چه باشکوه تر هر دو رویداد دارد .

  مهندس الهیار به عنوان نماینده اول کشور در انجمن جهانی پیانک و رییس کمیته هماهنگی ملی ، در مورد منافع برگزاری این همایش برای کشور تصریح کرد : جمهوری اسلامی ایران با ۵۸۰۰ کیلومتر نوار ساحلی تنها کشوری است که طرح مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی را به صورت جامع تهیه نموده و در آستانه اجرا قرار داده است.
  مطالب مرتبط

  برگزاری اولین دوره از کارگاه های آموزشی همایش بین المللی ۲۰۱۸ ICOPMAS

  برگزاری اولین دوره از کارگاه های آموزشی همایش بین المللی ۲۰۱۸ ICOPMAS

  از اهداف اصلی برگزاری همایش (۲۰۱۸ ICOPMAS ) می توان به فراهم نمودن بستر لازم جهت تبادل آخرین دستاوردها ، تجربیات و نوآوری های علمی و اجرایی ، ایجاد اتاق فکری جهت ارتقای دانش مهندسی سواحل ، بنادر و سازه های دریایی کشور و ارائه توانمندی های غیرقابل انکار متخصصین کشور در عرصه بین ...

  |

  اعلام نتایج داوری مقالات برگزیده همایش بین‌المللی ICOPMAS ۲۰۱۸

  اعلام نتایج داوری مقالات برگزیده همایش بین‌المللی ICOPMAS ۲۰۱۸

  پذیرفته‌شدگان ارائه مقاله به صورت پوستر می‌توانند ضمن ثبت نام و واریز مبلغ درج شده در سایت ، مقالات را طبق فرمتی که در سایت همایش درج خواهد شد ، چاپ کنند و در تاریخ ۱۰ لغایت ۲۰ آبان‌ماه سال جاری به دبیرخانه همایش ارائه نمایند .

  |

  نظرات کاربران