در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • حراج یکی از کم‌یاب‌ترین مدل‌های بوگاتی


  خودرویی که به حراجی رفته ، توسط شرکت Dauer Sportwagen تیون شده است . این شرکت از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۸ فعالیت داشته و در سال ۱۹۹۷ میلادی ۵ دستگاه بوگاتی EB110 را خریداری و تقویت کرده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، این یکی از کم‌یاب‌ترین مدل‌های بوگاتی است ؛ بوگاتی EB110 SS Dauer . این خودرو با قیمت ۱٫۱۶ میلیون دلار در لندن به حراج گذاشته شده است .

  دهه‌ی ۹۰ میلادی اوج دوران خودروهای اسپرت و سوپراسپرت بود . گویا تمام خودروسازها دست به دست هم داده بودند که فصلی عجیب و تکرارنشدنی در تاریخ صنعت خودروسازی ورق بزنند . نتیجه تولید خودروهایی مثل فراری F40 و F50 ، پورشه ۹۵۹ و لامبورگینی دیابلو شد . از جمله خودروهای کم‌یاب این دوره EB110 است . از این اتومبیل تنها ۱۴۰ دستگاه تولید شد .

  حالا خودرویی که در تصویر می‌بینید مربوط به یکی از همین مدل بوگاتی است که بین سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۵ میلادی تولید شد . خودرویی که به حراجی رفته ، توسط شرکت Dauer Sportwagen تیون شده است . این شرکت از سال ۱۹۸۷ تا ۲۰۰۸ فعالیت داشته و در سال ۱۹۹۷ میلادی ۵ دستگاه بوگاتی EB110 را خریداری و تقویت کرده است . نتیجه‌ی این تلاش باعث شده تا این خودرو حدود ۲۰۰ کیلوگرم نسبت به نمونه استاندارد سبک‌تر شود و از قدرت موتوری بیشتری بهره ببرد .

  به لطف پیشرانه‌ی قدرتمند ۱۲ سیلندر خورجینی با حجم ۳٫۵ لیتر ، شاهد تولید حداکثر قدرت بین ۶۰۰ تا ۶۱۱ اسب‌بخار هستیم . نمونه‌های استاندارد توانی معادل ۵۵۰ اسب‌بخار داشتند . حداکثر سرعت بوگاتی EB110 SS Dauer حدود ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است . هم‌چنین گفته می‌شود که تنها ۳٫۲ ثانیه زمان لازم است تا با این خودرو از حال سکون به سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت رسید . این اتومبیل تنها ۱۰۵۰ کیلومتر راه رفته و به همین دلیل تقریبا نو تلقی می‌شود ؛ خودرویی که قیمت تبدیل‌شده‌ی آن به پول ما حدود ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان می‌شود .
  مطالب مرتبط

  مخالفت مجلس با افزایش تعرفه واردات خودرو

  مخالفت مجلس با افزایش تعرفه واردات خودرو

  در حال حاضر صنعت خودروسازی ایران پس از پنج دهه از لحاظ کیفیت در پایین‌ترین سطح جهان قرار دارد ، این در حالی است که افزایش غیر منطقی تعرفه‌ها باعث تنزل جایگاه ایران در جهان شده و می‌شود .

  |

  معرفی هنسی ونوم اف ۵ در نمایشگاه خودرو SEMA‌

  معرفی هنسی ونوم اف ۵ در نمایشگاه خودرو SEMA‌

  کمپانی هنسی از یک پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۷.۴ لیتری بای توربو آلومینیومی در زیر پوسته‌ی جذاب این خودرو استفاده کرده است که قادر به تولید ۱۶۰۰ اسب بخار و گشتاور ۱۷۶۲ نیوتن‌متر است .

  |

  نظرات کاربران