در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • ضرورت دیجیتالی شدن صنعت کشتیرانی


  برای بسیاری از شرکت های جهانی و شرکت های کوچکتر که اتخاذ یک رویکرد جدید را آغاز کرده اند ، روش های دیجیتالی انجام مراحل در صنعت کشتیرانی یک استاندارد پیش فرض برای انجام تجارت محسوب می شود .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، رئیس بزرگترین ارائه دهنده مراحل دیجیتالی برای کشتیرانی کانتینری و لجستیک معتقد است ، دیجیتالی شدن در صنعت کشتیرانی دیگر یک عامل تزئینی نیست ، بلکه یک ضرورت است .

  لویدزلیست در تحلیلی نوشت : دیجیتالی شدن مراحل در صنعت کشتیرانی کانتینری و لجستیک یک روند آرامی را به خود دیده است ، اما" Inna Kuznetsova" رئیس اینترا INTTRA - بزرگترین ارائه دهنده مراحل دیجیتالی برای کشتیرانی کانتینری و لجستیک - معتقد است ، دیجیتالی شدن در حال تبدیل به استانداردی در این صنعت در برابر روش های کاغذی سنتی است و این پدیده یک عامل تزیینی نیست ، بلکه یک ضرورت است .

  تقریبا ۱۵ سال زمان برای اینکه ۴۹ درصد از دستورالعمل های کشتیرانی کانتینری دیجیتالی شوند ، سپری شده است ، این بدان معنی است که اکثر رزروها همچنان از طریق ابزار سنتی نسبت به دیجیتالی انجام می شوند . با این وجود ، اینترا شاهد رشد ۱۶ درصدی سالانه حجم تجارت است ، رقمی که بسیار بالاتر از رشد دو تا چهار درصدی پیش بینی شده از سوی صنعت به نظر می رسد .

  "Kuznetsova" در ادامه گفت: در حال حاضر ، شاهد استقبال تعداد زیادی از مشتریان هستیم که به اینترا می آیند و برای نخستین بار روند فعالیت های خود را که تاکنون به صورت دستی انجام می گرفته است به سمت تکنولوژی دیجیتالی تغییر می دهند . علاقه فراوانی از جانب خطوط کشتیرانی و مشتریان آسیایی نیز دیده می شود، کسانی که طی سال گذشته به یک مرتبه متوجه شدند چیزی که تاکنون به عنوان یک عامل تزئینی برای انجام فعالیت ها مورد استفاده قرار می گرفته است ، در حال حاضر یک ضرورت است .

  برای بسیاری از شرکت های جهانی و شرکت های کوچکتر که اتخاذ یک رویکرد جدید را آغاز کرده اند ، روش های دیجیتالی انجام مراحل در صنعت کشتیرانی یک استاندارد پیش فرض برای انجام تجارت محسوب می شود .

  لازم به ذکر است، حوزه ای که درآن دیجیتالی شدن خیلی سریع تر معنا پیدا کرد، بخش نیاز به ارائه مدرک تاییدیه توزین VGM (وزن تخمینی اعلام شده توسط فرستنده کالا به تنهایی ملاک نبوده و کانتینر باید قبل از بارگیری توزین شده و وزن اعلام شده دقیق و تصدیق شود) است ، قانونی که از یکم ماه جولای سال گذشته از سوی سازمان بین المللی دریانوردی IMO اعلام شد . بر اساس این مقتضیات جدید ، بیش از ۹۰ درصد مالکان کالا ، اطلاعات کانتینر را الکترونیکی از طریق E- VGM ارائه می دهند .

  به عبارت دیگر ، در حالی که به قوانین اغلب به عنوان یک مانع برای دیجیتالی شدن صنعت کشتیرانی نگاه شده است و در برخی از مناطق مشخصی در جهان که متکی به ارائه مدارک کاغذی هستند ، این نگاه هنوز حاکم است، اما اینترا تغییر در دیدگاه و نقطه فکری دولت ها را حس می کند . در حال حاضر ، دولت ها نقش خیلی مثبتی را برای دیجیتالی شدن صنعت کشتیرانی و کمال بهره گیری از این پدیده در راستای ارائه خدمات بهتر برعهده گرفته اند .

  "Kuznetsova" در پایان با اشاره به اینکه در سالهای اخیر صنعت کشتیرانی کانتینری زمان های سختی را سپری کرده و با تحمل زیان های سنگین به سمت ورشکستگی و ادغام روی آورده است ، گفت : در شرایط دشوار تجاری روز ، خطوط کشتیرانی به تغییرات اساسی و چشمگیر در مدل های تجارت خود برای بهبود مراحل تجارت و متمایز کردن خود از دیگر رقبا ، روی آورده اند ، تمامی این ابداعات و نوآوری ها مستلزم تکنولوژی، دستیابی خوب به داده ها و شرکای IT قوی هستند .
  مطالب مرتبط

  منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور

  منطقه آزاد شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) پشتیبان مرکزی مناطق آزاد کشور

  سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی ، فرودگاهی و لجستیک ، با وجود مزیت های منحصر به فرد منطقه آزاد و ویژه در مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی ، موجب هم افزایی در دستاوردهای این صنایع و رونق اقتصادی چشمگیری خواهد شد .

  |

  توجه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به مقوله سلامت دریانوردان

  توجه ویژه سازمان بنادر و دریانوردی به مقوله سلامت دریانوردان

  سازمان بنادر و دریانوردی در راستای اجرای کنوانسیون کار دریایی (MLC) و تحقق شعار سلامت دریانوردان تیم ممیزی تشکیل داده است که در سال جاری بر اساس برنامه زمان بندی شده به بنادر شمالی و جنوبی کشور مراجعه می کنند تا امکانات و کمبودهای دریانوردان شناسایی شوند .

  |

  مشارکت ارزشمند ایران در راستای تحقق اهداف آیمو

  مشارکت ارزشمند ایران در راستای تحقق اهداف آیمو

  در حال حاضر آیمو نقش کمکی و سازنده ای را برای کشورهای عضو در راستای توسعه و اجرای اقدامات ملی و منطقه ای مقابله با دزدی دریایی ، سرقت مسلحانه علیه کشتی ها و فعالیت های غیرقانونی دریایی دیگر برعهده دارد . اقداماتی که امنیت دریایی در هر دو منطقه خلیج عدن و آبهای اقیانوس هند غربی ...

  |

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  اهمیت بالای پدافند غیرعامل در بنادر

  بنادر و ستاد باید طرح‌های توسعه‌ای در بنادر را مرتب ارزیابی و ممیزی کنند و نکات مربوط به پدافند غیر عامل را در این طرح ببیند و لحاظ کنند .

  |

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  لزوم در نظر گرفتن عرضه و تقاضا در تعیین تعرفه‌ ریلی

  در حال حاضر تجار بیشتر برای حمل کالاهای حجیم و فاسد‌نشدنی که عجله‌ای برای حمل آن وجود ندارد ، از حمل و نقل ریلی استفاده می‌کنند . به گفته کارشناسان درآمد ترانزیت کشور را می‌توان به رقمی بالغ بر ۱۰ میلیارد دلار برسانیم ، اما لازمه این امر مانند بسیاری از کشور‌ها دنیا ، تهیه ...

  |

  نظرات کاربران