در حال بارگذاری ...

اعلام نرخ حمل کانتینرهای وارداتی قطار چین به ایران


راه‌آهن جمهوری اسلامی بابت هزینه فورواردری نیز مبالغ متفاوتی برای کانتینرهای ۲۰ فوت و ۴۰ فوت دریافت می‌کند .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، معاون بهره‌برداری و سیر و حرکت شرکت راه‌آهن ، نرخ حمل کانتینرهای وارداتی قطار چین به ایران از مرزهای ورودی سرخس و اینچه‌برون به تهران و هم‌چنین در مسیر بندرعباس به قزوین را اعلام کرد .

بر اساس آنچه در نامه نخست ابراهیم محمدی خطاب به اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی تهران آمده است ، تعرفه حمل کانتینرهای وارداتی قطار چین به ایران با توجه به پروتکل مورخ نهم خردادماه ۱۳۹۶ در آلماتی قزاقستان ، بین نمایندگان راه‌آهن ایران ، قزاقستان و ترکمنستان و با در نظر گرفتن مزیت حمل‌ونقل ریلی نسبت به جاده‌ای به منظور توسعه حمل‌ونقل‌های کانتینری از کشور چین به کشور ایران و تعرفه بهره‌برداری راه‌آهن ، تعیین شده است .

این نرخ‌ها بسته به اندازه کانتینر و نوع واگن (دولتی یا خصوصی) متفاوت است که در جدول زیر می‌بیند . ضمن این که راه‌آهن جمهوری اسلامی بابت هزینه فورواردری نیز مبالغ متفاوتی برای کانتینرهای ۲۰ فوت و ۴۰ فوت دریافت می‌کند .

محمدی طی نامه‌ای جداگانه به رئیس اتاق تهران ، نرخ حمل کانتینرهای ۲۰ و ۴۰ فوتی ترانزیتی در مسیر بندرعباس به قزوین را از تاریخ ابلاغ تا تاریخ دهم دی ماه ۱۳۹۶  اطلاع‌رسانی کرد .

در این نامه همچنین آمده است که نرخ حمل کانتینرهای ۲۰ و ۴۰ فوتی صرفا قابل اعمال به کانتینرهای قابل حمل در قالب قطارهای کانتینری هند به روسیه خواهد بود و همچنین نرخ‌ها با تعدیل تعرفه تعیین شده و ملاک عمل است و تخفیف تعرفه‌ای جداگانه‌ای به نرخ‌های مزبور تعلق نمی‌گیرد .

نرخ‌ها در جداول زیر قابل مشاهده است .

 

 

 

 

 

 

 
مطالب مرتبط

ایجاد درآمدهای پایدار با حضور بخش خصوصی در راه‌آهن

ایجاد درآمدهای پایدار با حضور بخش خصوصی در راه‌آهن

برای سرمایه‌گذاری ، بهره‌گیری از روش‌های خلاقانه و متنوع سازی تأمین منابع ، بسترسازی و تسهیل جذب سرمایه در راه‌آهن از بازارهای مختلف و همچنین جذب سرمایه به سمت زیرساخت‌ها موردتوجه دفتر سرمایه‌گذاری راه‌آهن است .

|

بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

بازگشت پروژه راه‌آهن قزوین - رشت به شرکت ساخت و توسعه

طبق پیش‌بینی‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و هماهنگی‌های صورت گرفته با شرکت راه‌آهن ، طی سه الی شش ماه آینده ساخت راه‌آهن قزوین - رشت به اتمام می‌رسد و سپس برای بهره‌برداری به شرکت راه‌آهن منتقل می‌شود .

|

تشریح اهداف برگزاری نشست برنامه ریزی توسعه فردی مدیران راه‌آهن

تشریح اهداف برگزاری نشست برنامه ریزی توسعه فردی مدیران راه‌آهن

این طرح از سال ۹۴ در شرکت راه‌آهن با شرکت مدیران کل و معاونین مدیرعامل شروع شد که در آن زمان ویژگی های و شایستگی های شغل مدیریتی شناسایی و به دنبال آن ویژگی های شخصیتی و مهارتی کلیه مدیران مورد ارزیابی قرار گرفت . به دنبال روشن شدن نتایج ارزیابی ، قرار شد تا در زمینه توسعه ...

|

افزایش سرعت سیر قطار و ظرفیت حمل بار با برقی سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه‌برون

افزایش سرعت سیر قطار و ظرفیت حمل بار با برقی سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه‌برون

علی‌رغم تهدیدات ترامپ رئیس جمهور امریکا عملیات اجرایی برقی‌سازی راه‌آهن گرمسار - اینچه‌برون با قراردادی به ارزش ۱.۲ میلیارد یورو با حضور مقامات ایران و روسیه (در بخش ریلی) در این روز آغاز می‌شود . تهدیدات یک جانبه امریکار نمی‌تواند سایر کشورها را تهدید کند و ایران به ...

|

نظرات کاربران