در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • برخورد جدی با شرکت‌ها و رانندگان متخلف حمل و نقل جاده ای


  استمرار در برگزاری جلسات کمیسیون و برخورد قانونی با شرکت‌های متخلف ، موجبات کاهش میزان سطح تخلفات و رعایت بیشتر قوانین و مقررات در حوزه فعالیت‌های حمل و نقل جاده‌ای استان را فراهم کرده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، در سه‌ماهه نخست سال جاری بیش از ۴۰۰ پرونده در کمیسیون تخلفات حمل و نقل جاده‌ای موضوع تخلفات شرکت‌ها و رانندگان حرفه‌ای (ماده ۱۱ و ماده ۱۲ مربوط به تخلفات شرکت‌ها و رانندگان) رسیدگی شد .

  علی یزدانی معاون حمل و نقل این اداره کل با اشاره به نقش نظارت و برخورد جدی با تخلفات در حوزه حمل و نقل گفت : در سه‌ماهه نخست سال جاری پرونده بیش از ۴۰۰ پرونده استخراج و تشکیل جلسه داده شد . از پرونده‌های رسیدگی شده موضوع ماده ۱۱ رسیدگی به تخلفات حمل و نقل جاده‌ای ، ۲۱ درصد تبرئه و ۶۷ درصد با محرومیت یک‌ماهه ، ۷ درصد محرومیت دوماهه ، ۳ درصد محرومیت سه‌ماهه و ۲ درصد محرومیت با تعلیق اجرا روبرو شدند .

  یزدانی در خصوص تخلفات کمیسیون ماده ۱۲ مربوط به شرکت‌های حمل و نقل جاده‌ای نیز اضافه کرد : ۹۱ فقره گزارش از سیستم تخلفات استخراج گردید که مربوط به ۶۶ شرکت حمل و نقلی بوده است که در ۵ جلسه مورد رسیدگی کمیسیون ماده ۱۲ استان قرار گرفتند و از مجموع آراء صادره ۱ فقره رأی اهتمام ، ۱۷ فقره رأی تبرئه ، ۶ فقره رأی تذکر، ۲ فقره رأی تعلیقی یک‌ماهه پروانه و ۳۹ فقره رأی جریمه صادر گردیده است .

  بر اساس این گزارش تأخیر در ساعت حرکت اتوبوس‌ها ، نقص فنی و عدم ارائه سرویس‌دهی مناسب عمده این تخلفات را تشکیل می‌دهد .

  شایان ذکر است استمرار در برگزاری جلسات کمیسیون و برخورد قانونی با شرکت‌های متخلف ، موجبات کاهش میزان سطح تخلفات و رعایت بیشتر قوانین و مقررات در حوزه فعالیت‌های حمل و نقل جاده‌ای استان را فراهم کرده است .

   
  مطالب مرتبط

  تسهیل نظارت بر رفتار رانندگان حرفه‌ای با سامانه های حمل‌ونقل هوشمند

  تسهیل نظارت بر رفتار رانندگان حرفه‌ای با سامانه های حمل‌ونقل هوشمند

  سامانه حمل‌ونقل هوشمند یک ابزار یا تکنولوژی جدید نیست . در واقع ، ‌ITS‌ امکان یکپارچه‌سازی سیستم حمل‌ونقل را فراهم می‌آورد . یک سیستم حمل‌ونقل به‌طور کلی ، شامل شبکه‌ها ، وسایل نقلیه ، افراد و کالاهاست . هرکدام از اجزای سیستم حمل‌ونقل مشخصات ، ارگان‌ها و بعضاً آژانس‌های ...

  |

  نظرات کاربران