در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • حمل محصولات تولیدی ایران‌خودرو خراسان توسط راه آهن


  طرح اولیه توسعه خطوط ریلی سایت ایران‌خودرو خراسان ، با هماهنگی شرکت ایران‌خودرو خراسان در دستور کار قرار دارد که پس از عملیاتی شدن طرح مذکور انتظار ارتقای ظرفیت تخلیه و بارگیری به یک‌صد دستگاه واگن در روز که شامل بارگیری خودرو و تخلیه کانتینر است را خواهیم داشت .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیرکل راه‌آهن خراسان گفت : با توجه به شرایط مناسب به وجود آمده شامل تخفیفات تعرفه‌ای و همچنین کاهش قابل‌ملاحظه زمان سیر از بندرعباس به ایستگاه ابومسلم در مجاورت ایران‌خودرو خراسان ، با هماهنگی صورت گرفته امکان حمل محصولات تولیدی ایران‌خودرو که عمدتاً توسط حمل‌ونقل جاده‌ای صورت می‏گیرد ، فراهم گردید .

  جلسه‌ی هم‌اندیشی فی‌مابین اداره کل راه‌آهن خراسان ، ایران‌خودرو خراسان و شرکت سمند ریل برگزار شد .

  مدیرکل راه‌آهن خراسان مهم‌ترین اهداف برگزاری این جلسه را افزایش هماهنگی‌های لازم ایران‌خودرو خراسان ، شرکت سمند ریل و راه‌آهن ، تشریح و تبیین تصمیمات جدید راه‌آهن ج.ا.ا در خصوص رفع موانع حمل‌ونقل ریلی به‌ویژه تخفیفات تعرفه‌ای و کاهش زمان حمل کالا خصوصاً بخش حمل‌ونقل کانتینری برشمرد .

  مهندس ضیایی مهر اظهار داشت : محموله کانتینری مواد اولیه که از بندرعباس تاکنون توسط حمل‌ونقل جاده‌ای حمل می‏‌گردید ، یک پارتی ۶۸ کانتینری از محصولات هایما که محصول جدید ایران‌خودرو خراسان است که از مبدأ بندرعباس به مقصد ایستگاه ابومسلم به‌صورت قطار برنامه‌ای بارگیری ، اعزام و بلافاصله پس از تخلیه ، برگشت کانتینرهای خالی نیز از ابومسلم به بندرعباس با قطار برنامه‌‏ای صورت گیرد و در صورت کسب نتایج مثبت و رضایت صاحب کالا مابقی کانتینرهای پیش‌بینی‌شده که بالغ‌بر ۶ هزار دستگاه تا انتهای سال جاری است، توسط حمل‌ونقل ریلی صورت می‌پذیرد .

  وی خاطرنشان ساخت : به جهت کاهش زمان سیر و ایجاد قطار باری برنامه‌ای ، با هماهنگی‌های صورت گرفته از این‌ پس بارگیری روزانه از ۸ دستگاه واگن به  ۲۴ دستگاه واگن ارتقاء و به‌صورت یک رام قطار برنامه‌ای به مقصد لشگری اعزام می‌گردد . طرح اولیه توسعه خطوط ریلی سایت ایران‌خودرو خراسان ، با هماهنگی شرکت ایران‌خودرو خراسان در دستور کار قرار دارد که پس از عملیاتی شدن طرح مذکور انتظار ارتقای ظرفیت تخلیه و بارگیری به یک‌صد دستگاه واگن در روز که شامل بارگیری خودرو و تخلیه کانتینر است را خواهیم داشت .
  مطالب مرتبط

  بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه‌آهن سرخس

  بازدید معاون حمل‌ونقل وزیر راه و شهرسازی از ایستگاه راه‌آهن سرخس

  ۱۲ درصد حجم کالاهای مبادله شده به میزان ۷۱ هزار تن کالاهای وارداتی شامل پنبه ، خوراک دام ، غلات و مواد صنعتی بوده که با هزار و ۲۰۰ دستگاه واگن که از کشورهای قزاقستان ، ازبکستان و ترکمنستان وارد کشور گردیده ، عمدتاً در استان خراسان رضوی تخلیه شده است .

  |

  تکمیل ایستگاه راه آهن مشهد با رویکرد TOD

  تکمیل ایستگاه راه آهن مشهد با رویکرد TOD

  در غرب مشهد پایانه چند منظوره و ترکیبی در حال مطالعه و ساخت است . خط ۳ مترو ، خط حومه‌ای گلبهار مشهد ، خط مسافری گرگان - مشهد ، پایانه‌های اتوبوسرانی برون شهری و درون شهری و پایانه تاکسیرانی در این ایستگاه قرار دارد .

  |

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  تشریح اقدامات شرکت راه آهن در سال ۹۶

  با احتساب ۵۱۶ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل و ۸۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری از سوی شرکت راه‌آهن در مجموع نزدیک به ۱۳۰۰ کیلومتر ریل‌گذاری جدید در کشور انجام شده است که در تاریخ ۹۰ ساله راه‌آهن کشور یک رکورد محسوب می‌شود .

  |

  گسترش خطوط ریلی بندر شهید رجایی با همکاری راه آهن و سازمان بنادر

  گسترش خطوط ریلی بندر شهید رجایی با همکاری راه آهن و سازمان بنادر

  اضافه شدن شیوه حمل ریلی به مانیفست های الکترونیکی از جمله اقداماتی است که با هماهنگی صورت گرفته با انجمن کشتیرانی ، سازمان بنادر و دریانوردی و کمک شرکت راه آهن انجام شده و می تواند در تشویق صاحبان کالا برای استفاده از حمل و نقل ریلی موثر باشد .

  |

  نظرات کاربران