در حال بارگذاری ...
 • آخرین اخبار

   
 • تشریح جزئیات چهار پروژه ملی بزرگراهی در گلستان


  بزرگراه آق‌قلا - بندرترکمن - کردکوی به طول کلی ۵۴ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد است که ساخت ۱۰ کیلومتر از محور بندرترکمن - کردکوی در حال اجراست و به رشد ۶۴ درصدی رسیده است .

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی Iranway ، مدیران ستادی اداره‌کل راه و شهرسازی گلستان عنوان کردند : پیگیری تکمیل چهار پروژه ملی بزرگراهی از مهمترین اقدامات و برنامه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان گلستان است .

  علی اکبر شاهینی ، مدیر ساخت و توسعه راه‌های اداره‌کل راه و شهرسازی استان گلستان به تشریح مهمترین اقدامات و برنامه‌های این اداره‌کل در حوزه راهسازی پرداخت و با اشاره به برنامه‌ریزی برای افتتاح ۱۹ کیلومتر از راه‌های روستایی استان عنوان کرد : راه‌های افتتاحی در شهرستان گنبد کاووس شامل دده الوم ﴿۳.۴ کیلومتر﴾ ، خیرخوجه سفلی﴿سه کیلومتر﴾ ، خیر خوجه نجف ﴿۳.۲ کیلومتر﴾حسین‌آباد - محمدآباد رایمر ، ﴿پنج کیلومتر﴾ محمدآباد - اوبه پلنگ ﴿ دو کیلومتر﴾ هشت پل در محور قره دونگ و ۹ پل در محور بیشک تپه  و دو پل در محور آی تمر در کلاله شامل یلی بدراق - گچی سو ، مهدی‌آباد پیشکمر ، دشتی - بربرقلعه ، گوگجه ، باینال - کنگور در گرگان شامل خرگوش تپه – کمربندی ﴿۱.۶کیلومتر﴾ در گمیشان شامل آلتین تخماق- سیمین شهر﴿۱۳ کیلومتر﴾ در مراوه تپه شامل دادلی غزنین و درکردکوی شامل راه روستایی سالیکنده است .

  وی با اشاره به اینکه اکنون چهار پروژه بزرگراهی دراستان مراحل اجرا را سپری می‌کند ، توضیح داد : یکی از این پروژه‌ها ، بزرگراه آق‌قلا - بندرترکمن - کردکوی به طول کلی ۵۴ کیلومتر و پیشرفت فیزیکی ۱۵ درصد است که ساخت ۱۰ کیلومتر از محور بندرترکمن - کردکوی در حال اجراست و به رشد ۶۴ درصدی رسیده است .

  شاهینی گفت : دیگری پروژه بزرگراهی آق‌قلا - گنبد به طول کلی ۸۰ کیلومتر است که پیش از این ۱۰ کیلومتر آن شامل پنج کیلومتر از سمت آق‌قلا و پنج کیلومتر از سمت گنبد افتتاح شده و مابقی درحال اجراست. بزرگراه آزادشهر - شاهرود به طول کلی ۱۰۰ کیلومتر نیز درحال اجراست که ۶۰ کیلومتر آن در گلستان قرار دارد . از این ۶۰ کیلومتر ۵.۵ کیلومتر با پیشرفت ۹۰ درصدی تبدیل به بزرگراه شده و مابقی توسط پیمانکار در حال اجراست . ساخت محور رامیان - شاهرود به طول کلی ۴۷ کیلومتر نیز درحال اجراست و به پیشرفت ۱۰ درصدی رسیده است .
  مطالب مرتبط

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  افتتاح ۵۰۰ کیلومتر راه و بزرگراه در بیش از ۲۰ استان کشور در نیمه اول سال جاری

  تکمیل پروژه‌هایی که به نوعی گلوگاه ترافیکی منطقه محسوب می‌شود و پروژه‌هایی که نقش مهمی در ایمنی بیشتر مسیر، تسریع در حمل و نقل ، موثر در گردشگری زیارتی و سیاحتی و توسعه استان‌های همجوار دارند ، در اولویت‌های دیگر قرار دارند .

  |

  نظرات کاربران